Бразилия и Швейцария поеха към 1/8-финалите

OFFNews 27 юни 2018 в 22:51 1736 0

Бразилия и Швейцария продължават към 1/8-финалите на световното първенство. "Селесао" победи с 2:0 Сърбия, а  в мач от Група Е, игран на стадион "Спартак" в Москва.

Паулиньо вкара първото попадение в срещата в 36-ата минута и по този начин даде аванс на родината си, а в 67-ата минута Тиаго Силва оформи крайния резултат.

Швейцарците пък направиха равенство 2:2 срещу Коста Рика. Първо Блерим Джемайли вкара за Швейцария в 31-вата минута, но в 56-ата Кендъл Уостън изравни.

Две минути преди края Йосип Дръмич реализира за 2:1, но в добавеното време Ян Зомер си отбеляза автогол, след като битата от Брайън Руис дузпа срещна гредата, а топката се отби в тялото на вратаря и влезе.

"Кръстоносците" записаха равенство с Бразилия и победиха Сърбия и за да подсигурят мястото си на осминафиналите трябваше задължително да "вземат нещо" от днешния си съперник.

Така бразилците ги чака сблъсък с Мексико, а Швейцария ще се изправи срещу Швеция.