Ботев Пловдив и Верея с победи в Първа лига

OFFNews 10 май 2017 в 21:13 2259 0

Отборът на Ботев (Пловдив) приключи с победа участието си в Група "А" на плейофите в Първа професионална лига.

"Канарчетата" победиха с 3:1 гостуващия Славия, но l крайна сметка останаха втори в подреждането след състава на Верея, който спечели трудно с 3:2 визитата си на Монтана по същото време.

Попаденията за "жълто-черните" реализираха Бризола (7), Виана (15) и Косоко (39). Почетното попадение за "белите" също бе дело на футболист на домакините, след като в 68-ата минута Радослав Апостолов си отбеляза нелеп автогол.

Верея пък победи Монтана в голов спектакъл на стадиона в Ловеч. Новакът в елита сломи с 3:2 играчите на Атанас Атанасов.

Този успех се оказа изключително важен за футболистите на Александър Томаш, които спечелиха група "А" в Първа професионална лига.

Първите попадения в срещата за Верея реализираха Осман Балде (9) и Селим Керкар (28), които дадоха отличен аванс на тима, но Сергей Георгиев (32) и Саер Сане (41) върнаха интригата. Победата за гостите от Стара Загора донесе Бен Джемия в последните минути на сблъсъка.