Аржентина удари Бразилия на "Маракана"

OFFNews 22 ноември 2023 в 09:15 819 0

Аржентина

Меси и компания записаха исторически успех

С гол на Николас Отаменди световният шампион Аржентина победи с 1:0 като гост големия си съперник в Южна Америка Бразилия в мач от шестия кръг на континенталните квалификации за Мондиал 2026.

Двубоят премина под знака на сблъсъци между аржентински фенове и полицията на стадион "Маракана", заради което началото на срещата се забави.

Успехът на аржентинците е исторически, тъй като Меси и компания нанесоха първа домакинска загуба на Бразилия в световните квалификации.

Отаменди отбеляза единствения гол в 63-а минута с глава след центриране на Джовани Ло Селсо от корнер.

Бразилците завършиха мача с 10 души след червен картон на резервата Жоелинтон в 81-а минута.

Домакините бяха близо до изравнителен гол в добавеното време след удар на Дъглас Луис, но вратарят на "гаучосите" Емилиано Мартинес спаси.

Уругвай затвърди отличната си форма с домакинска победа с 3:0 срещу Боливия в друг мач от южноамериканските квалификации. Нападателят на Ливърпул Дарвин Нунес отбеляза два гола, а третото попадение падна след автогол на Виямил.

В други срещи от квалификациите Еквадор се наложи над Чилис с 1:0, а Перу и Венецуела завършиха 1:1.