Бебе "гигант" - с тегло 5800 грама, се роди в софийската АГ болница "Майчин дом", съобщиха от пресцентъра на лечебното заведение.
От болницата не дават подробности за състоянието на бебето и майката.
Те припомнят, че това не е първият такъв случай. Също през октомври в актовата книга на Родилното отделение е записано бебе с тегло 5400 грама.
„От началото на годината, бебетата с тегло над 4500 грама са 23”, посочи изпълнителният директор на „Майчин дом” проф. Виктор Златков.
"Възможна причина да се роди дете с тегло на 4000 грама е гестационен диабет при майката, индуциран по време на бременността”, обясни доц. Виолета Димитрова, началник на Клиниката по фетална медицина. Ако майката има гестационен диабет и роди много едро бебе, за него в по-късна възраст съществува опасност от наднормено тегло и метаболитен синдром.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни