

Софийският университет "Св. Климент Охридски" празнува днес 125 години от създаването си и едновременно с това поставя началото на новата академична година.
Годишнината ще бъде отбелязана от тържествено шествие, което започва в 16 часа. Начело на него ще застанат ректорското ръководство и Академическият съвет на висшето учебно заведение. Шествието ще тръгне от сградата на Ректората по булевардите "Васил Левски" и "Цар Освободител", покрай къщата-музей на Иван Вазов, а след това ще се насочи към пл. "Св. Александър Невски", където ще бъде обявено началото на 125-тата учебна година.
В 18.30 часа в двора на Ректората ще има празник за студентите.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27.09 2013 в 10:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Гавра с момче, заснета и качена във Фейсбук, вдигна накрак институциите в Радомир
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Зеленски е шести по доверие. Преди него са генералите му
Министърът на енергетиката: АЕЦ 'Козлодуй' не само работи на пълни обороти, но и изнася за милиони, напук на енергийната криза