От днес започва пълното прочистване на района около "Петолъчката" и взривения склад за боеприпаси, съобщи в сутрешния блок на БНТ контраадмирал Валентин Гагашев, зам. командващ на Съвместното командване на силите.
Две групи за претърсване и обозначаване на отломките ще навлязат в периметър на един километър от епицентъра на експлозиите. Към тях ще се присъедини и инженерен отряд по взривовете, който ще обезврежда откритите боеприпаси. Първи ще бъдат прочистени маршрутите за водоснабдяване на Община Стралджа и зоната около газопреносната станция. Масовото прочистване на 3-километровия периметър ще започне от полетата със земеделски насаждения. Проверените райони ще бъдат обозначени, че са безопасни. Влизането на цивилни в отцепената територия е абсолютно забранено. Никой не знае на какъв диаметър са пръснати отломките, за това специалистите съветват да се внимава, особено когато се прибират посевите. Екипите, които работят със специализирана техника, ще продължат работа на мястото на взривовете до 29 юни.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес