Жителите на с. Бисер не са сигурни какво да правят с храната, която е била в мазетата им по време на водното бедствие.
Зимнината, която са подготвили те, за да имат прехрана през зимата е наводнена от потопа в селото. Служители на „Пожарна безопасност и защита на населението“ съветват жителите на селото да изхвърлят консервираната храна, защото тя вероятно е заразена от водите на яз. „Иваново“. Хората, обаче смятат, че това са само превантивни мярка, но въпреки това не смеят да рискуват. Същият проблем е и при магазинерите, защото голяма част от храната е във вода. Продуктите са замръзнали и кални. Затова не могат да бъдат сигурни кое е е годно за употреба и кое не.
Живущите в селото са благодарни на OFFRoad Bulgaria, както и да всички държавни институции за помощта, която им оказват, но според областния управител на Хасково Ирена Узунова размерът на щетите ще се изчислява чак до есента. Към момента помощи се раздават, като се правят описи кой пострадал каква помощ да получи. Много голяма част от мебелите на хората също са унижощени от водата. Много от тях трябва да започнат нов живот, защото са загубили много голяма част от покъщнината си.
Звуковият файл може да чуете тук.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
17.02 2012 в 17:38
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
17.02 2012 в 14:45
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера