
Певецът Боян Иванов почина на 69-годишна възраст от инсулт. Роденият на 4 септември 1943 г. в София изпълнител е издъхнал в болница в Бургас. През последните години той страдаше от тежка форма на диабет.
Иванов има награда от "Златния Орфей", бил е солист на оркестър "Балкантон", сред неговите най-известни песни е "Зеленоокото момиче". През 90-те години на миналия век заедно с приятелите си Борис Гуджунов и Борислав Грънчаров създават трио "Бо Бо Бо".
Оща от ранна детска възраст той се занимава с музика - като дете започва да свири на цигулка. По-късно завършва Музикалното училище „Любомир Пипков“ в София, специалност кларинет. От 1959 г. пее в увеселителните заведения в София, като репертоарът му включва шлагери на Пол Анка, Тони Долара и др.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Без България: Макрон, Мерц и Бърнам събират ''Коалицията на желаещите'' за Украйна
Без България: Макрон, Мерц и Бърнам събират ''Коалицията на желаещите'' за Украйна
Първан Симеонов: ДПС почти го няма, на ръба е за влизане в парламента
Откриха устройство в София, заглушавало сигнала на летището и телевизионните кули