В сряда в Министерски съвет ще се проведе поредната среща, на която бъде обсъдена съдбата на ВМЗ Сопот.
В дискусията ще участват премиерът Бойко Борисов, икономическият министър Делян Добрев и представители на синдикатите.
Разговорите трябва да определят новите мерки, които да помогнат за стабилизирането на предприятието.
В понеделник премиерът Борисов бе на посещение в Сопот, където се срещна с работниците на завода. Тогава той обяви, че отива с „открито чело“ на посещение, след като заплатите на служителите бяха изплатени.
Натрупаните задължения на ВМЗ Сопот през годините надвишават 180 млн. лева. В края на миналата седмица парламентът прие на първо четене да изключи предприятието от забранителния списък за приватизация.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни