Българските фармацевти излизат на протест. В резултат се очаква част от аптеките в цялата страна да останат затворени за няколко часа.
Демонстрацията ще започне в 11 ч. пред сградата на Министерство на здравеопазването в София.
Недоволството на гилдията е породено от решението на здравното министерство да се намали надценката на аптеките от 22 на 20%.
Фармацевтите смятат, че това ще е тежък удар за по-малките аптеки и ще остави на пазара само големите вериги, с което ще се монополизира секторът.
В понеделник в София се проведе работна среща между представители на здравното министерство и на фармацевтичните организации. На нея обаче не бе постигнато съгласие по въпроса.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни