Дания обвини България в расизъм

Елица Мартинова 13 октомври 2012 в 10:53 3348 1

Мачът България-Дания, Снимка: БГНЕС

След снощния мач между България и Дания, завършил 1:1, гостите обвиниха родната публика в расизъм.

След мача, който се игра на националния стадион „Васил Левски”, Датският футболен съюз поиска официално наказание за България.

Причина за недоволството на Дания са станали расистки викове, отправени към левия бек на гостите Патрик Мтилига.

Генералният секретар на Датския футболен съюз Джим Стерне Хансен разкритикува остро поведението на българските фенове и заяви, че очаква в най-скоро време ФИФА да реагира.

Самият Мтилига не е разбрал за подвикванията. Обидните възгласи са били доловени от съотборника му Даниел Вас.

„Така е във футбола. Знаехме какво трябва да очакваме, когато дойдохме тук. Бяхме подготвени”, коментира Вас.

Снощният мач завърши с равенство 1:1 между двата отбора. Попадението за българския тим дойде още в първите минути на мача.

Националите успяха да спечелят  точка, въпреки че играха с човек по-малко, след като защитникът Иван Бандаловски получи червен картон заради грубо нарушение в 26-ата минута.

След края на срещата председателят на БФС Борислав Михайлов обяви, че българската страна ще подаде жалба срещу съдийството на мача.