Стотици протестираха в Стара Загора срещу застрояването на парк "Бедечка".
Недоволството на протестиращите идва от приетия през 2012 година общ устройствен план на града, в който е предвидено изграждане на жилищен комплекс от собственици на земи там.
Протестиращите поискаха местната власт да положи реални усилия за запазване на зелените площи и спирането на строителните дейности на територията на парка.
За да спре строителството, общината трябва да изкупи земите. За това обаче са необходими около 30 млн. лева, с които общината не разполага.
Демонстрантите обаче са категорични, че трябва да се направи пълна ревизия на казуса и да се наложи мораториум на строителството, докато текат проверките.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен