Стотици протестираха срещу застрояването на парк "Бедечка"

OFFNews 18 March 2016 в 20:58 3138 0
Стотици протестираха срещу застрояването на парк

Снимка БГНЕС

Стотици протестираха в Стара Загора срещу застрояването на парк "Бедечка". 

Недоволството на протестиращите идва от приетия през 2012 година общ устройствен план на града, в който е предвидено изграждане на жилищен комплекс от собственици на земи там.

Протестиращите поискаха местната власт да положи реални усилия за запазване на зелените площи и спирането на строителните дейности на територията на парка. 

За да спре строителството, общината трябва да изкупи земите. За това обаче са необходими около 30 млн. лева, с които общината не разполага. 

Демонстрантите обаче са категорични, че трябва да се направи пълна ревизия на казуса и да се наложи мораториум на строителството, докато текат проверките. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Все повече руснаци напускат Крим. Фронтова линия с Камен Невенкин 24.06.2026