Протестиращи срещу кабинета на Румен Радев се събраха в центъра на София тази вечер.
Демонстрацията започна в 19 ч. пред сградата на президентството. Движението по улица "Леге", между сградата на президентството и Националния археологически институт и музей, е затворено.
Демонстрантите са недоволни от заложения в бюджета за тази година голям дефицит, замразяването на обезщетенията за майчинство и закриването на Комисията по досиетата.
В района има полицейско присъствие. Протестиращите скандираха „Оставка“ и издигнаха български и украински знамена, както и знамена на Европейския съюз.

Организатори на събитието са активистите Манол Глишев и Ивайло Гроздев, както и гражданско сдружение БОЕЦ.
"Румен Радев не може да продължава и секунда повече да бъде министър-председател", каза пред събралите се организаторът на протеста Манол Глишев. "Няма да продължаваме да търпим всички лъжи", допълни той. "Неприятната тема, която ни засяга пряко, слонът в стаята, е войната в Украйна. До България не трябва да стигне това “мръсно руско насилие”, каза още Глишев. Радев ни излага на екзистенциална опасност, допълни той.
Първият протест срещу предложения проектобюджет на новото правителство и начина му на водене на външната политика на страната се проведе пред сградата на Министерски съвет на 27 юни. На него не присъстваха представители на парламентарно представените опозиционни партии, тъй като Глишев изрази категоричното си несъгласие с евентуално участие на "Продължаваме промяната" и "Демократична България" в демонстрациите.
Амбициите на организаторите са протестите да продължат до зимата, като се надяват постепенно да мобилизират гражданската енергия до нивото, до което стигна миналата година, когато падна кабинетът "Желязков". На последната демонстрация присъстваха над 1000 души.
Можете да чуете Манол Глишев в YouTube канала на OFFNews.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Радев: ''Литаско'' поиска среща след ветото ми за санкциите срещу Алекперов
Роднина, милиционер, роднина, милиционер: Новият шеф на НДК е съпруга на зам.-шеф на НС
Горещата вълна в Европа взе над 1480 жертви в Нидерландия и Франция