Масови проверки за колоездачите в Бургас

Николаос Цитиридис 09 November 2012 в 13:55 2005 5
Масови проверки за колоездачите в Бургас

В Бургас ще бъдат глобявани всички колоездачи, които не носят каски и светлоотразителни жилетки.

Санкциите за нарушенията ще бъдат въведени след като се проведе мащабна разяснителна кампания по улиците на морския град, за безопасността и нуждата от тези предпазни средства.

Предстои и изграждане на цялостна мрежа от велоалеи в рамките на града. Концепцията е част от проекта "Интегриран градски транспорт на Бургас", който е на стойност над 130 млн. лв.

Първоначално инспекторите от обществен ред и сигурност ще разясняват на колоездачите защо е нужно носенето на светлоотразителна жилетка и каска.

След този разяснителен период ще започне налагането на глоби. Директорът на Дирекция УКОРС Община-Бургас,Мариан Ангелов, каза, че всичко това се прави само за безопасността на колоездачите.

При реализирането на проекта ще бъдат изградени нови 60 километра велоалеи в целият град, ще се изградят велостоянки и паркинги за велосипеди.

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Трайчо Трайков: Центърът не може да бъде тиха спалня, но и не трябва да е шумна кръчма