Свличаща се снежна маса е отнесла четирима души, докато са изкачвали връх Вихрен в петък следобед. Всички са спасени и са без опасност за живота.
В петък следобед група от 12 алпинисти е изкачвала Вихрен. Групата стигнала в подножието на върха, когато снежна маса се е откъснала от него и се свлякла върху тях.
Най-сериозно затрупани били четирима от групата. Един от тях е алпинистът Дойчин Боянов – българинът, който покори връх Еверест без маска.
Останалите планинари незабавно повикали помощ. В спасителната акция са се включили почти 40 човека от района.
Всички пострадали са измъкнати невредими и са без опасност за живота.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни