Дания и Италия са първите 1/4-финалисти на Евро 2020

OFFNews 26 юни 2021 в 23:59 2171 0

Отборът на Дания стана първият 1/4-финалист на Евро 20201 след като разгроми Уелс с 4:0 на стадиона в Амстердам.

Два гола за успеха на “червения динамит” отбеляза тарана Каспер Долберг (27, 48), а по един добавиха защитника Йоаким Меле (88) и нападателя Мартин Брайтуайт (90).

Уелс остана с 10 души на терена след червен картон на резервата Хари Уилсън в края на мача.

Дания прескача елиминационен кръг на голямо първенство за пръв път през новия век, а за място на полуфиналите скандинавският тим ще играе с победителя от двойката между Нидерландия и Чехия.

В късния мач от програмата за деня Италия трябваше да преодолее много трудни моменти, но се класира за четвъртфиналите. Селекцията на Роберто Манчини победи с 2:1 Австрия, а всички голове в мача паднаха в продълженията, след като двата отбора не успяха да си отбележат гол в редовното време. В интерес на истината австрийците пратиха топката в мрежата зад Донарума, но попадението на Арнаутович беше отменено поради засада.

Влезлите като резерви Федерико Киеза (95) и Матео Песина (105) се разписаха в първото продължение, а Саша Калайджич върна едно попадение в 114-ата минута.

За място на полуфиналите "адзурите" ще се изправят срещу победителя от двубоя между Белгия и Португалия.