Мъжкият волеийболен Марек се класира за осминафиналите на турнира за купата на CEV

OFFNews 11 октомври 2020 в 21:09 2645 0

Марек Юнион-Ивкони се класира за осминафиналите на турнира за купата на CEV, след като днес победи австрийския Веберцайле Рийд с 3:0 (25:23, 25:21, 25:21) в среща-реванш.

Дупницани вчера надделяха над съперника също с 3:0 (25:21, 25:16, 25:16) и заслужено продължават напред, въпреки че гостуваха и в двата мача. Момчетата на Виктор Карагьозов взеха оспорвания първи гейм със серия от три поредни точки в края.

Втората част отново беше оспорвана, но след 15:16 българите спечелиха пет от следващите шест разигравания, за да поведат с 20:17 и след това запазиха предимството си, за да удвоят аванса си в резултата.

В третия гейм Марек поведе с 4:0 и поддържаше преднина от 3-4 точки, за да триумфира. Светослав Иванов беше най-резултатен за успеха с 15 точки в двубоя,а Цветелин Цветанов добави 11. За състава на домакините Маркус Бергер беше най-добър с 13 точки.