Първа победа на националките ни по волейбол до 17 години

OFFNews 03 октомври 2020 в 12:01 3533 0

Снимка Българска федерация по волейбол

Първа победа на европейското първенство за националния отбор на България по волейбол за девойки под 17 години.

Треньорът им е Диян Боюклиев.

Момичетата се наложиха над домакините от Черна гора с 3:2 (25:23, 16:25, 25:19, 15:25, 15:10) в мач от група I на надпреварата, изигран в Подгорица.

С тази победа отборът ни заема четвъртата позиция с 2 точки (1 победа, 1 загуба).

Волейболистките ни доминираха в първата част, а в ключовите моменти позволиха на съперника да се доближи максимално. Те обаче успяха да удържат атаките и да затворят след 25:23. Във втория гейм нещата се обърнаха - домакините имаха пълен превес над нашите момичета и успяха да изравнят резултата.

В следващата част нашите бяха по-мобилизирани и играха равностойно с волейболистките от Черна гора.

Днес България ще играе със Словакия, а Черна гора - със Словения. Срещите са от 18:30 и 21:00 ч.