България загуби от Италия в Лигата на нациите

OFFNews 03 юни 2021 в 23:17 1509 0

България загуби драматично с 2:3 (19:25, 25:20, 13:25, 25:23, 12:15) срещу Италия в четвъртия си двубой от волейболната Лига на нациите през 2021 година. В Римини воденият от Силвано Пранди състав успя да се противопостави успешно на домакините във втория и четвъртия гейм.

Владимир Станков, Радослав Парапунов, Аспарух Аспарухов, Николай Калев, Георги Петров, Стефан Чавдаров и либерото Владислав Иванов започнаха в титулярния състав на България. Николай Къртев, Мартин Иванов, Светослав Иванов, Георги Сеганов и Денис Карягин се появиха на полето от резервната скамейка в хода на мача.

"Адзурите" поведоха с 8:6 и 16:12, за да поведат в двубоя след 25:19 и успешна атака на Алесандро Микелето.

Във втората част България игра значително по-силно и достигна до 20:17 след втората техническа пауза, за да изравни след 25:20.

В третия гейм италианците рано взеха аванс с 6:1, за да продължат да диктуват събитията на полето при 21:10 и да достигнат до крайното 25:13.

Четвъртата част протече равностойно, но в края българите бяха по-концентрирани и закономерно изравниха до 2:2 след трудно 25:23 в своя полза.
Италия поведе с 6:3 в тайбрека и имаше преднина при 12:10, за да спечели с 15:12. Българският отбор отстъпи при играта на блокада и в атака срещу домакините, а до драматичния изход на срещата се стигна след над два часа.

Най-резултатен за България стана Радослав Парапунов с 22 точки, а неговият съотборник Аспарух Аспарухов добави още 19 точки.

За домакините Алесандро Микелето се отличи с 21 точки.

В петък България ще се изправи срещу тима на Канада. До момента "трикольорите" имат актив от една победа и три поражения в турнира.