Депутатите в Държавната Дума на Руската федерация са внесли законопроект, забраняващ на представителите на властта на различни нива да притежават недвижима собственост в страните-членки на НАТО и в държавите, които кандидатстват за членство в алианса. Ако бъде приет законът, голяма част от депутатите, политиците, чиновниците и представителите на правораздаването ще трябва до три месеца да разпродадат имотите си в частност в Турция, Чехия, Франция или Германия, както и по българското Черноморие.
Законопроект, с който се въвежда забраната, вече е внесен в деловодството на долната камара на руския парламент в сряда под номер 175928-8 от депутатите от Комунистическата партия на Руската федерация Сергей Обухов, Олга Алимова и Денис Парфенов.
Вносителите са описали на 5 страници мотивите си за проекта на новия федерален закон, който ще внесе промени в няколко други закона. Според Обухов, Алимова и Парфенов необходимостта от ограничителните мерки е наложена от “агресивната експанзия на военния алианс, насочена срещу Русия”.
Забраната засяга директно президента на Русия Владимир Путин и, ако има признати, непълнолетните му деца, министър-председателя, федералните министри. В изброените категории влизат още съдиите, депутатите от Държавната дума и сенаторите, регионални и местни депутати и кандидат-депутатите, длъжностни лица от Следствения комитет, МВР, ФСБ, разузнаването, митниците, Централната банка, Сметната палата и ръководствата на държавните корпорации.
Руските комунисти опитаха да наложат подобна забрана и през 2020 година, но тогава председателят на Комитета за държавно строителство и законодателни промени в Думата Павел Крашенинников се застъпи против ограниченията с мотива, че много от колегите му имат получено по наследство имущество. В предишния мандат 26 от руските депутати имаха имоти във вражески страни.
Според законопроекта лицата, които са засегнати от забраната трябва с деня на влизането на закона в сила да прекратят използването на недвижимото имущество на територията на страните от НАТО и до 3 месеца да се избавят от него. Ако на това имущество вече е наложена възбрана, избавянето от имота трябва да стане до три месеца от деня на освобождаването му от запор. Ако някой тепърва получи наследство от леля или дядо в Европа, има 6 месеца за да се освободи от наследения имот.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1951
4
03.08 2022 в 17:01
Дъщерите на путя ще трябва ли да се връщат от ЗАПАДНА ЕВРОПА в кочината си?
Дъщерята на лавров ще трябва ли да се връща от САЩ в кочината си?
1530
3
03.08 2022 в 16:48
Преди няколко години видях яхтата на пияницата Д.Медведев, Nord Star, да домува в пристанището на Будва. Впечатляваща е! Къде ли е сега? Във Финския залив или в река Москва? Или в пристанището на Магадан? Интересни решения, взимани от един психар, карлик Вова!
2550
2
03.08 2022 в 16:09
12661
1
03.08 2022 в 15:58
Последни коментари
''Най-доброто предстои!''. Пеевски сменя устава на ДПС в НДК (видео, снимки)
Депутатите ще разгледат Бюджет 2025 на 7 януари
PISA: Българчетата са най-функционално неграмотни в Европа. Къде сме година след теста
Орбан обвини имиграцията за нападението в Магдебург
Коледна проповед: Папа Франциск забрани на служителите на Ватикана да клюкарстват