Депутатите в Държавната Дума на Руската федерация са внесли законопроект, забраняващ на представителите на властта на различни нива да притежават недвижима собственост в страните-членки на НАТО и в държавите, които кандидатстват за членство в алианса. Ако бъде приет законът, голяма част от депутатите, политиците, чиновниците и представителите на правораздаването ще трябва до три месеца да разпродадат имотите си в частност в Турция, Чехия, Франция или Германия, както и по българското Черноморие.
Законопроект, с който се въвежда забраната, вече е внесен в деловодството на долната камара на руския парламент в сряда под номер 175928-8 от депутатите от Комунистическата партия на Руската федерация Сергей Обухов, Олга Алимова и Денис Парфенов.
Вносителите са описали на 5 страници мотивите си за проекта на новия федерален закон, който ще внесе промени в няколко други закона. Според Обухов, Алимова и Парфенов необходимостта от ограничителните мерки е наложена от “агресивната експанзия на военния алианс, насочена срещу Русия”.
Забраната засяга директно президента на Русия Владимир Путин и, ако има признати, непълнолетните му деца, министър-председателя, федералните министри. В изброените категории влизат още съдиите, депутатите от Държавната дума и сенаторите, регионални и местни депутати и кандидат-депутатите, длъжностни лица от Следствения комитет, МВР, ФСБ, разузнаването, митниците, Централната банка, Сметната палата и ръководствата на държавните корпорации.
Руските комунисти опитаха да наложат подобна забрана и през 2020 година, но тогава председателят на Комитета за държавно строителство и законодателни промени в Думата Павел Крашенинников се застъпи против ограниченията с мотива, че много от колегите му имат получено по наследство имущество. В предишния мандат 26 от руските депутати имаха имоти във вражески страни.
Според законопроекта лицата, които са засегнати от забраната трябва с деня на влизането на закона в сила да прекратят използването на недвижимото имущество на територията на страните от НАТО и до 3 месеца да се избавят от него. Ако на това имущество вече е наложена възбрана, избавянето от имота трябва да стане до три месеца от деня на освобождаването му от запор. Ако някой тепърва получи наследство от леля или дядо в Европа, има 6 месеца за да се освободи от наследения имот.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1951
4
03.08 2022 в 17:01
Дъщерите на путя ще трябва ли да се връщат от ЗАПАДНА ЕВРОПА в кочината си?
Дъщерята на лавров ще трябва ли да се връща от САЩ в кочината си?
1530
3
03.08 2022 в 16:48
Преди няколко години видях яхтата на пияницата Д.Медведев, Nord Star, да домува в пристанището на Будва. Впечатляваща е! Къде ли е сега? Във Финския залив или в река Москва? Или в пристанището на Магадан? Интересни решения, взимани от един психар, карлик Вова!
2550
2
03.08 2022 в 16:09
12661
1
03.08 2022 в 15:58
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
САЩ повдигнаха обвинение на индийски милиардер за подкупи на стойност 265 млн. долара