В Ню Йорк определят №1 в скуоша

Любомир Тодоров 27 януари 2012 в 11:27 1041 0

Ник Матю (на преден план) и Джеймс Уилстроп (зад него) ще определят кой да е №1 в скоша
Световните номер едно и две в скуоша англичаните Джеймс Уилстроп и Ник Матю, се класираха за финала на големия турнир JP Morgan Tournament of Champions в Ню Йорк, който е с награден фонд 115 000 долара. Залогът в този двубой е не само титлата, но и кой ще оглави световната ранглиста от 1 февруари. При успех на Уилстроп, той запазва позицията на върха за втори пореден месец. Победа на Матю ще го върне начело на класацията, където прекара цялата 2011 година. На полуфиналите в Съединените щати Джеймс Уилстроп се разправи набързо със своя сънародник Дарил Шелби с 11:2, 11:3, 11:3 за 25 минути на корта. Така той стигна до финала без загубен гейм. В другия двубой Ник Матю изигра епичен мач с французина Грегори Готие и се наложи с 11:8, 11:9, 9:11, 11:4 след час и 15 минути игра. Йоркширецът наложи волята си чак в четвъртия гейм, когато дръпна с 6:2 точки и удържа аванса си. Двамата англичани ще се срещнат за първи път от октомври миналата година. Матю води с 19-8 победи в мачовете срещу Уилстроп, като е спечелил последните 12 сблъсъка