Цветана Пиронкова на четвъртфинал в Сидни (обновена)

Ивайло Анев 13 януари 2015 в 09:42 3619 1

Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова премина успешно втория кръг от основната схема на турнира в Сидни и се класира за четвъртфинала, където ще продължи защитата на титлата си от миналата година.

Това се случи, след като нейната опонетка Мадисън Кийс се отказа във втория сет заради контузия. Американката прекъсна участието си в мача при резултат 6:4, 1:4, като бе взела първия сет.

Успехът е 13-и пореден за Пиронкова.

Първият сет бе решен след един единствен пробив в десетия гейм.

Във втория сет Цвети достигна до три пробива за 3:0 гейма, а след това си загуби подаването. Тя обаче проби отново, този път за 4:1 гейма и след това американката се отказа заради травма, която получи на корта.

Благодарение на победата си днес пък Цвети си осигури 19,050 щатски долара от наградния фонд, както и 125 точки за световната ранглиста.

Следващата противничка на българката ще бъде Барбора Захлавова Стрицова, която победи най-силната австралийка Саманта Стосър със 7:6 (1), 6:2.

До Пиронкова е играла със Стрицова, която е 25-та в света, два пъти, като са разменили по една победа.