Реал и Барса с минимални успехи

Любомир Тодоров 05 февруари 2012 в 11:13 1530 0

Роналдо не успя да се разпише. Снимка: БГНЕС
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (R) vies with Getafe's defender Juan Valera Espin (L) during their Spanish league football match Getafe against Real Madrid at Alfonso Perez stadium on February 4, 2011 in Getafe near Madrid. AFP PHOTO/JAVIER SORIANO. (Photo credit should read JAVIER SORIANO/AFP/Getty Images)
Лидерите в испанската първенство Реал (Мадрид) и Барселона записаха победи в 22-ия кръг на Примера дивисион. Водачите от Мадрид се наложиха като гости на Хетафе с 1:0. Единственото попадение беше дело на защитника Серхио Рамос. Той отбеляза след корнер в 18-ата минута. Отличен мач за Реал направи Кристиано Роналдо, който днес навърши 27 г., но малшансът му попречи да се разпише. Снощи се появиха слухове, че португалският нападател искал да се върне в Манчестър Юнайтед и дори, че двама клуба се били разбрали от лятото Роналдо отново да заиграе на „Олд Трафорд”. В късния мач в събота Барселона победи с 2:1 гостуващия Реал Сосиедад и намали преднината на „белите” на седем точки. Талантливият тийнейджър Кристиан Тейо откри в деветата минута. Незибежният Лионел Меси удвои в 72-ата. Мексиканецът Карлос Вела намали за тима от Сан Себастиан секунди по-късно.   Други резултати от ХХІІ кръг в Примера Леванте – Сантандер 1:1 Атлетик Б – Еспаньол 3:3 Майорка – Бетис 1:0.   Класиране Реал – 55 т. Барселона – 48 Валенсия – 36 Леванте – 32 (+2) Еспаньол – 32 (+1) Атлетик Б – 30.