Петра Квитова спечели в Истанбул

OFFNews 30 октомври 2011 в 18:27 1500 0

Петра Квитова

Чехкинята Петра Квитова спечели титлата на заключителния турнир на най-добрите тенисистки в Истанбул, който е с награден фонд 4,9 милиона долара.

На финала шампионката от Wimbledon надигра Виктория Азаренка от Беларус със 7:5, 4:6, 6:3 след два часа и половина игра. Петра стана първата левичарка с титлата от мастърса след Моника Селеш през 1992 година. Квитова започна с пробив в мача и после доведе нещата до 5:0 в своя полза. Тогава Азаренка се опомни и успя да изравни резултата при 5:5. След това чешката левичарка отново настъпи газта и спечели подаването си. После поведе с 40:15, но Вика успя да отрази двата сетбола. При третия обаче Петра успя да затвори частта за 56 минути. Във втория тенисистката от Беларус успя да пробие за 2:1 гейма. Квитова веднага отговори и върна брейка, след като поведе с 40:0 и реилизира втората възможност. Азаренка не се отчая и пак проби. При 5:4 тя стигна до сетбол и го реализира с уинър на линията. В заключителната част Петра проби за 2:0 гейма. При 5:2 тя стигна до мачбол, но Вика се защити. В следващия гейм обаче Квитова поведе с 40:15 и спечели при първата възможност в него, след като опитът за сечен бекхенд на съперничката не премина над мрежата. За успеха чехкинята взема чек за 1,75 милиона долара и от понеделник ще бъде втора в световната ранглиста. За Азаренка остават 775 хиляди долара. На двойки титлата е за американките Лизел Хубер и Лиза Реймънд, което надиграха с 6:4, 6:4 Квета Пешке (Чехия) и Катарина Среботник (Словения).