Манолев изгонен при тежка загуба на ПСВ Айнховен

Васил Георгиев 19 февруари 2012 в 15:36 1659 0

Станислав Манолев Снимка: БГНЕС
Националът Станислав Манолев се превърна в един от основните грешници за своя ПСВ Айнховен при загубата на тима като гост на Грьониген с 0:3 в мач от XXII кръг на първенството на Холандия по футбол. Българинът бе изгонен в 46-ата минута за втори жълт картон, като първият му бе вдигнат в 48-ата минута. До тогава домакините водеха само с 1:0, след като Хюнг Жун Сук се бе разписал в 29-ата минута. След изгонването на Манолев "филипсите" буквално рухнаха, като Леандро Бакуна в 51-ата и отново Сук в 74-ата минута с тупалка от 40-тина метра оформиха крайното 3:0 за Грьониген. Загубата на Айндховен дава възможност на тима на АЗ Алкмаар да оглави еднолично класирането. Това ще стане, ако отборът успее да  вземе нещо в мача си от кръга срещу Утрехт.