Малшанс за Роналдо и Португалия срещу Австрия

Развръзката в група F ще настъпи едва в последния кръг на 22 юни

OFFNEWS 19 юни 2016 в 00:17 10657 2

Португалия продължава да търси първата си победа на Евро 2016, след като записа второ реми по френските терени.

След 1:1 с Исландия в дебютния си мач от група F, този път Кристиано Роналдо и компания се препънаха в Австрия на "Парк де Пренс" в Париж. Двубоят завърши 0:0, а дузпа за иберийците в рекордния си мач №128 с националната фланелка пропусна именно Роналдо, който също остава без попадение засега на еврофиналите.

Португалският тим доминираше изцяло в мача и създаде доста положения за гол, но не успя да ги реализира. През първото полувреме пропуски пред вратата на Австрия направиха Кристиано Роналдо, Рикардо Карвальо, Виейриня и Нани. Най-чистото положение беше в 29-ата минута, когато Нани уцели гредата. Той стреля с глава, но топката срещна страничния стълб на вратата на Австрия. Австрия имаше само едно положение още в трета минута, което Мартин Харник пропиля.

10 минути след началото на второто полувреме отново Роналдо можеше да даде аванс на португалския тим. Той стреля силно с десния крак, но вратарят Роберт Алмер изби топката. В 65-ата минута Роналдо изпълни пряк свободен удар, но ударът му мина над вратата. Така се стигна до 79-ата минута, когато Мартин Хинтерегер фаулира Роналдо в наказателното поле и съдията Никола Рицоли осъди дузпа. Португалската звезда обаче уцели гредата след удара си от бялата точка. В 85-ата минута пък попадение на Роналдо беше отменено поради засада. Така всичко в групата ще се реши на 22 юни, когато Португалия ще играе срещу лидера Унгария, а Австрия мери сили с Исландия.

Португалия - Австрия 0:0

ПОРТУГАЛИЯ: Руи Патрисио, Виейрина, Пепе, Рикардо Карвальо, Рафаел Герейро, Рикардо Куарешма (71-Марио), Вилиам Карвальо, Жоао Моутиньо, Андре Гомеш (83-Едер), Кристиано Роналдо, Нани (89-Силва).

АВСТРИЯ: Роберт Алмер, Флориан Клайн, Себастиан Прьодъл, Мартин Хинтерегер, Кристиан Фукс, Юлиан Баумгартлингер, Щефан Илсанкер (86-Вимер), Дейвид Алаба (64-Шльопф), Мартин Харник, Марко Арнаутович, Марсел Забицер (85-Хинтерзеер).

Жълти картони: Фукс, Харник, Хинтерегер (А), Пепе, Куарешма (П).