Лудогорец победи Лацио в Рим!

Ивайло Анев 20 февруари 2014 в 23:50 9459 6

Отборът на Лудогорец постигна забележителен успех над Лацио с 1:0, в първи 1/16-финал от Лига Европа. След тази победа на "Стадио Олимпико" отборът от Разград се доближава до 1/8-финалите на турнира.

Срещата бе белязана с две изпусната дузпи, по една от всеки тим и два червени картона. В герой за българския отбор се превърна стражът Владислав Стоянов, който освен че спаси дузпа, бе безпогрешен в изявите си и отчая противника.

Лудогорец надигра напълно съперника си през първото полувреме, създавайки многобройни възможности. Дяков пропусна дузпа, но това не сломи духа на разградчани, които удариха греда чрез Марселиньо, а Михаил Александров можеше да открие резултата с изстрел, преминал изключително близо до страничната греда.
Голмайсторът на турнира Роман Безяк порази вратата на Бериша с изключителен изстрел от 20-ина метра с петия си гол в рамките на надпреварата.

След това настъпиха и минутите на Владислав Стоянов, който за начало отрази мощен изтрел на Андерсон, а след това улови и дузпата изпълнена от бразилския халф на „римските орли“.

В 55-ата минута Дяков наклони везните в полза на Лацио след непремерено нарушение срещу Билия, след която получи червен картон. За щастие играчите на Лудогорец не допуснаха да бъдат надиграни дори и с човек по-малко.

Силите бяха изравнени след изгонването на Каванда в 73-ата минута, а в самия край на мача Лудогорец можеше да реши всичко още в Рим, но пропуски на играчите в зелено не позволиха това да се случи.

. . .

Хронология:

Край на мача!

90 1' Страхотен удар на Минев минава покрай гредата.

86' Опасен удар от разстояние на Кандрева, но Стоянов спасява.

80' Втора смяна за Лудогорец. Луму заменя Мисиджан.

78' Последна смяна за Лацио. Мирослав Клозе отстъпва мястото си на Браян Переа.

77' Фабио Ешпиньо избива топката от голлинията, след удар на Кандрева.

71' Равенството на терена е възстановено! Нарушение отзад на Каванда срещу Минев, за което получи директен червен картон.

67' Втора смяна за Лацио. Лулич е заменен от Какута.

59' Смяна и в отбора на Лудогорец. Фабио Ешпиньо влиза на мястото на Роман Безяк.

58' Смяна за Лацио. Фелипе Андерсон отстъпва мястото си на Антонио Кандрева в отбора на домакините.

54' Лудогорец остава с 10 души на терена. Червен картон за Станислав Дяков за нарушение срещу Билия.

49' Великолепен Владислав Стоянов спаси дузпата, която изпълни Андерсон! Резултатът остава 0:1.

48' Дузпа за Лацио.

Начало на второто полувреме.

45' ГОЛ! Снаряд на Роман Безяк! Лудогорец открива резултата на Стадио Олимпико - 0:1.

42' Прекрасен удар на Михаил Александров минава покрай вратата на Бериша.

40' Опасна ситуация за Лацио, но Мирослав Клозе е в положение на засада.

37' Лукас Билия (Лацио) стреля , но ударът е спасен от Владислав Стоянов.

34' Малшанс за Лудогорец. Изтрел на Марселиньо среща гредата на Лацио.

30' Фелипе Андерсон (Лацио) стреля на Стадио Олимпико. Ударът му пропуска целта.

13' Удар на Фелипе Андерсон (Лацио) на Стадио Олимпико, блокиран от защитник на Лудогорец.

9' Несериозно изпълнение на Дяков, който подава топката на Бериша

8' Отлично начало - дузпа за Лудогорец