Лудогорец отнесе шест гола в Лондон (видео)

OFFNews 20 октомври 2016 в 00:06 6352 3

Българският първенец Лудогорец записа най-тежката си загуба в Европа, след като беше разгромен с 0:6 от Арсенал в Лондон в среща от третия кръг на група "А" на Шампионската лига.

Силите на разградчани стигнаха само за едно полувреме. През първата част тимът на Георги Дерменджиев успя да окаже някаква съпротива на "артилеристите", но през вторите 45 минути рухна на "Емирейтс".

Домакините откриха в 12-ата минута чрез Алексис Санчес. В 18-ата минута Лудогорец беше близо до изравняване, но вратарят Оспина спаси удар на Вандерсон. В 23-ата отново Вандерсон имаше добра възможност, но уцели греда.

Всичко обаче свърши с тази атака. До края на терена имаше само един отбор. Три минути преди почивката Тио Уолкът удвои, а след паузата Арсенал вкара още четири гола.

Окслейд-Чембърлейн направи резултата класически в 46-ата минута, а Месут Йозил оформи своя хеттрик с попадения между 56-ата и 86-ата минути. В другия мач от групата ПСЖ победи Базел с 3:0.

20.10 2016 в 05:13

Мисля, че Лудогорец нямаха и късмет - особено с този гол в 46 минута.
Но като цяло разликата в класите си е 6 пъти. То и няма как през годината да играеш със сбирщина селски отбори и да си на нивото на отборите от Висшата лига. Целият този парвенюшко - мутренски модел на футбола в България води до тези резултати и такива като победа срещу Люксембург на собствен терен с огромна доза късмет.
За Лудогорец в този мач играха 3 българи. Горе-долу толкова са и българите в титулярите на софийските Литекс и Левски, които си изгониха всички собствени момчета и работят здраво по обиграване на играчи от португалските, бразилските и някои африкански футболни школи. Ясно е, че във всички първенства има чужденци, но за да работи модела трябва повече отбори да са на високо ниво- конкуренцията ги тегли. Обаче където са прекалено много чужденците националните отбори са зле - пример е точно Англия.
Та дано трите мача на Луд. в груповата фаза (1 точка, 2-10 голова разлика ) върнат малко реализма в главите на ръководните фактори. А дано ама на дали.