Когато топката просто не иска да влезе във вратата (видео)

Деян Спасов 07 април 2014 в 15:05 7953 0

Хърватският футболист Ивица Олич куриозно успя да уцели два пъти греда в рамките на 0.35 секунди в мач от немското футболно първенство. Феновете шеговито го обявиха за "карък" на кръга.

Футболистът на Волфсбург сътвори невиждания пропуск в гостуването на тима му на Борусия Дортмунд от последния кръг на Бундеслигата игран в събота. Мачът завърши с 2:1 в полза на домакините от Дортмунд.

В 40-тата минута от двубоя 34-годишният футболист пропусна два пъти от голлинията в разстоянието на 0.35 секунди. И двата удара срещнаха напречната греда и по този начин хърватският стрелец, освен че не успя да отбележи, сътвори пропуск без аналог във футболната история.

Малко преди пропуска си Олич откри резултата в 34-тата минута. През второто полувреме обаче Борусия обърна развоя на мача с два гола и в крайна сметка спечели.

Ситуацията със сигурност ще остане горчив спомен за бившия нападател на Байерн Мюнхен, но неговите две греди доказват, че понякога въпреки старанието, късметът просто обръща гръб.