Кенсет спечели "Дейтона 500" на осветление след дъжд и пламъци (видео)

Любомир Тодоров 28 февруари 2012 в 15:13 1295 0

Мат Кенсет ликува
Пилотът Мат Кенсет с Ford спечели за втори път легендарното състезание "Дейтона 500" от шампионата в NASCAR. Състезателят на отбора Roush Fenway победи в надпревара, отложена с повече от денонощие заради проливен дъжд във Флорида, белязана от множество инциденти и пламъци на овала и завършила на осветление. Кенсет удържа атаката на шампиона от 2004 година Дейл Ънхард в последната обиколка, не без помощта на своя съотборник Грег Бифъл. "Искам да благодаря на Грег, направихме страхотно състезание заедно. Той показа, че има наистина бърза кола", заяви Кенсет, който спечели на това трасе и през 2009 година. След редица катастрофи 39-годишният пилот от Уисконсин поведе колоната в 188-ата обиколка след сблъсъка на лидерите до момента Карл Едуърдс и Тони Стюърт. За първи път в историята премиер състезание в NASCAR приключва на изкуствено осветление и в понеделник. Надпреварата бе спряна за повече от два часа заради зрелищното запалване на бившия пилот от Формула 1 Хуан Пабло Монтоя. Той се заби при жълт флаг на пистата в камион, който събира разлято гориво от асфалта и двете возила избухнаха в пламъци. Няма да запомни с добро дебюта си в "Дейтона 500" Даника Патрик. Тя стана едва третата жена, участвала в състезанието. Патрик беше въвлечена в катастрофа с пет автомобила, заедно с петкратния шампион в NASCAR Джими Джонсън. Състезателката на JR Motorsport влезе в бокса, за да поправи своя Chevrolet и се върна в 66-ата обиколка, но не можа да запише призово класиране. Това беше трета катастрофа за американката през уикенда. Запалването на Монтоя