Швейцарецът Роджър Федерер победи Тобиас Камке от Германия с 6:2, 6:1 и се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн.
Така защитаващият титлата си от миналата година Федерер ще играе срещу Григор Димитров, който по-рано днес победи Виктор Троицки с 2:1 сета - 5:7, 7:6 (6), 6:2.
„Ще положа всички усилия, за да се опазя от контузии през сезона и да имам шанс да спечеля още една титла от Големия шлем”, коментира Федерер в интервюто след днешния мач.
До момента Федерер и Димитров са се срещали 3 пъти, в които швейцарецът не е загубил сет. За последно те играха точно в Бризбейн преди година, но на полуфинална фаза.
Двубоят е в петък от 11:00 часа.

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
07.01 2016 в 14:26
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Демографът Магдалена Костова: С раздаване на пари раждаемост не се подобрява
В 16 ч. министърът на финансите представя Бюджет 2026
Спряха влаковете в цяла Германия
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден