Дания прегази лалетата, Германия победи скромно

10 юни 2012 в 00:48 1049 0

Снимка: daily record
Световният вицешампион Холандия загуби от сочения като аутсайдер отбор на Дания в първия мач от Група "B" на Европейското първенство по футбол в Полша и Украйна. "Червеният динамит" изненада неприятно лалетата и спечели с 1:0 мача, който се игра на стадион "Металист" в украинския град Харков. Победният гол отбеляза крилото на Брьондби Михаел Крон Дели. Попадението падна в 24-тата минута, след като Дели преодоля Джони Хейтинга и с удар с левия крак прониза вратата на Холандия. До края на редовните 90 минути, холандският тим се опита да вземе поне точка, но в крайна сметка загуби срещата с 0:1 от европейския шампион за 1992 година. В мач от същата група отборът на Германия победи Португалия с минималното 1:0 в мач, който се игра на стадиона в украинския град Лвов. Бундестимът започна по-настъпателно двубоя, но до края на първото полувреме двата тима играха предпазливо и се оттеглиха на почивката при резултата 0:0. Втората част от мача започна сравнително скучно. В 72-вата минута обаче удари часът на Германия, когато Марио Гомес се разписа с глава след центриране на Сами Кедира. След попадението немците се прибраха в защита и успяха да запазят резултата непроменен до края на срещата. Така след изиграните в събота двубой, водачи в "Групата на смъртта" с по 3 точки са отборите на Германия и Дания. В неделя в първите мачове от група "С" на Евро 2012 г. един срещу друг ще се изправят единайсеторките на световния шампион Испания и победителят от Мондиал 2006 Италия, както и на Ейре и Хърватия.