Белгия разгроми Ирландия с 3:0

OFFNews 18 юни 2016 в 18:57 3203 0

Белгия разгроми Ирландия с 3:0 във втория си мач на Евро 2016 и се реваншира за слабото представяне срещу Италия.

Попаденията във вратата на ирландците вкараха Ромелу Лукаку и Аксел Вицел през второто полувреме.

Успехът на Белгия гарантира първото място в групата за Италия, а в директен сблъсък за втората позиция Белгия ще играе срещу Швеция.

През първото полувреме белгийците не успяха да създадат много положения пред противниковата врата. В 21-ата минута добър шанс за попадение се откри пред Еден Азар, който обаче изпрати топката над вратата на Ирландия.

Белгийците успяха да се разпишат във вратата на Ирландия само няколко минути след началото на второто полувреме. Резултатът бе открит в 48-ата минута с гол на Ромелу Лукаку от границата на наказателното поле.

Дембеле напусна терена заради удар в главата в 57-ата минута. На негово място влезе Наинголан. Четири минути по-късно Белгия удвои аванса си, след като Аксел Витцел засече с глава топката във вратата на Ирландия.

В 70-ата минута Лукаку вкара втория си гол след контраатака по десния фланг на капитана Еден Азар.

Белгия - Ирландия 3:0

1:0 Ромелу Лукаку
2:0 Аксел Вицел
3:0 Ромелу Лукаку

Белгия: Тибо Куртоа, Томас Мьоние, Тоби Алдервейрелд, Томас Вермален, Ян Вертонген, Аксел Вицел, Муса Дембеле (57-Раджа Наинголан), Яник Ферейра Караско (64-Дрис Мертенс), Кевин де Бройне, Еден Азар, Ромелу Лукаку (82-Кристиан Бентеке).

Ирландия: Дарън Рандолф, Шеймъс Коулмън, Джон О’Ши, Киърън Кларк, Стивън Уърд, Джеф Хендрик, Глен Уилън, Джеймс Макарти (62-Джеймс Маклийн), Роби Брейди, Уес Хулахан (71-Ейдън Макгийди), Шейн Лонг (79-Роби Кийн).

Жълти картони: Томас Вермален; Джеф Хендрик.