УЕФА глобява Хърватия за инцидентите срещу Чехия

Хулиганите били в ложите, а не по трибуните, е тезата на привържениците

OFFNEWS 18 юни 2016 в 10:07 4162 0

УЕФА откри дисциплинарно производство срещу футболния съюз на Хърватия във връзка с инцидентите, които феновете на тима предизвикаха в двубоя срещу Чехия от група D на Евро 2016.

Срещата между двата тима в Сент Етиен беше прекратена за 8 минути, след като хърватските привърженици хвърлиха бомбички и факли на терена в 85-а минута, когато Хърватия водеше с 2:1. В добавеното време чехите стигнаха до равенството с гол от дузпа на Томаш Нецид. Час след мача стана ясно, че европейската футболна централа ще разследва инцидентите, като чака доклада на съдията и делегата на мача.

Очаква се решението по него да бъде обявено на 21 юни.  В основата на инцидентите стоят фенове на Динамо Загреб, които са против ръководството на футболната централа. Според тях истинските хулигани са в ложите, а не по трибуните. В  Хърватия не очакват да бъдат изхвърлени от Евро 2016, но със сигурност ще отнесат солидна глоба. Русия вече беше глобена със 150 000 евро заради инцидентите в Марсилия.