Арсенал с тежка загуба от Байерн (Мюнхен) (резултати)

OFFNews 05 ноември 2015 в 10:13 1559 0

Немският колос Байерн (Мюнхен) разгроми Арсенал с 5:1 в среща от Група F на Шампионската лига. Преди две седмици баварците отстъпиха на същия съперник с 0:2 като гост.

Роберт Левандовски откри в 10-та минута за Байерн. Томас Мюлер покачи на 2:0 в 29-та, с удар от близко разстояние. До края на полувремето "артилеристите" допуснаха трето попадение в своята врата, дело на Дейвид Алаба.

10 минути след началото на второто полувреме Байерн покачи на 4:0, а точен за домакините бе Ариен Робен, който се разписа след асистенция на Алаба.

Оливие Жиру върна един гол за Арсенал в 69-та минута, а в края на редовното време Томас Мюлер отбеляза второто си попадение в срещата и оформи крайното 5:1.

С победата Байерн Мюнхен вече има 9 точки и е много близо до класиране в следващата фаза. Участието на Арсенал там обаче е под въпрос, тъй като тимът има само 3 точки и изостава със шест от втория Олимпиакос, който победи Динамо Загреб с 2:1 в другия мач от групата.