Жители на Карлово и съседни общини протестираха срещу решението за закриване на Акушеро-гинекологичното отделение в карловската болница, съобщи БНТ.
Пловдивската здравна каса е спряла финансирането по 12-те клинични пътеки на отделението.
Причината за решението е, че в отделението работи един анестезиолог на пълен щат, а според изискванията на Здравната каса трябва да са поне двама.
За да се изпълнят критериите за сключване на договори с НЗОК, в АГ отделението работят и няколко анестезиолога на 4-часов работен ден, като пътуват от Казанлък. Според районната здравна каса обаче това не отговаря на изискванията.
Протестът срещу закриването на АГ-отделението беше подкрепен от около 200 души. Демонстрантите поискаха нова държавна политика в общинското здравеопазване.
Те настояха и за отпускане на около 25 млн. лева, с които да се подпомогне тяхната дейност.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"