Стотици протестират срещу влизането на България в еврозоната пред централата на ГЕРБ в София. Към този част протестиращите са пред сградата на bTV, в близост до НДК.
Много от тях носят знамена на "Възраждане". Причината да са там - по думите от на Деян Николов от "Възраждане" - е, че bTV e "част от пропагандната машина".
"Ще влезем вътре и ще си вземем думата!", заканват се лидерите на протестиращите по микрофона.

Скандират "Оставка", "Искаме си лева, не на еврото", носят транспаранти "Урсула и брюкселските бюрократи в затвора!".

Полицаи пазят входа на телевизията.

Протестът е продължение на серията демонстрации из страната, след като България получи положителна оценка в конвергентния доклад на ЕС и ЕЦБ за готовността на страната да влезе в еврозоната.


Ружа Райчева
Ружа Райчева завършва "Политически мениджмънт и консултиране" в СУ "Св. Климент Охридски". Преди това се е занимавала с класическа музика и театър. Интересува се от вътрешна политика, медии, култура и международни отношения. Присъединява се към екипа на OFFNews през април 2021 г.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
-1243
13
12.06 2025 в 17:38
12392
12
12.06 2025 в 14:27
Еврото е стъпка към Европа. Няма да позволим на група лентяи да определят бъдещето на България.
-4585
11
12.06 2025 в 14:04
Масовото въвеждане на корупцията стана с идването на мадридския ...... простакът бойко борисов я доразви в мащаб на Мафиотска структура ...!
Простакът борисов масовизира корупцията от главата до опашката и така разби морал , принципи , правила , ценности !
Днес не е това , което беше през 1990г ...днес здраво няма ,всичко е поразено и подчинено на корупцията !
3168
10
12.06 2025 в 14:01
OffNews, съветвам ви и вие да ги пропускате. Няма смисъл да им се дава гласност. Кремълската мизерия не заслужава и ред в читавите медии.
3168
9
12.06 2025 в 13:48
Неандерталци които вярват на лъжите на шепа платени руЗки фашисти.
20482
8
12.06 2025 в 13:40
Жал ми е за тези възрастни, изплашени хора, но за подстрекателите хич не ми е жал!
Защо не ги заключат за 24 часа?
-60
7
12.06 2025 в 13:31
5169
6
12.06 2025 в 13:19
2010
5
12.06 2025 в 13:18
5
4
12.06 2025 в 13:16
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други