Полицаи протестираха пред парламента заради реформите в МВР

OFFNews 14 March 2016 в 19:24 3748 2
Полицаи протестираха пред парламента заради реформите в МВР

Полицаи се събраха пред сградата на парламента, за да протестират срещу готвените реформи в МВР.

Според реформите при пенсиониране полицаите ще получават вече 12, а не 20 заплати, а отпуската им ще бъде намалена с пет дни. 

В рамките на заседание на вътрешната комисия в парламента утре ще се състои обществено обсъждане на предлаганите промени. 

Синдикалната федерация на служителите в МВР обяви, че протести ще има в цялата страна.

Освен в София, демонстрации имаше в Плевен, Пловдив и Гоце Делчев.

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини