София щеше да бъде много по-различна, ако заедно с кмета и общинските съветници, можехме да избираме и главния архитект. Това заяви Любка Качакова, водач на лисата на НДСВ за съветници в София на среща със симпатизанти при закриване на кампанията.
Поразиите от свръх строителството и унищожаването на зелените площи в града ни са огромни и непоправими, каза тя.
Огледайте се наоколо и сами ще видите недомислиците в много архитектурни решения. София дори няма определена цветова гама за сградите поне в централната част, както е в почти всички големи европейски градове. Никога досега кандидат-кметовете не са представяли архитекта, когото биха назначили. А както всички знаем, главният архитект е кмет и половина, коментира Качакова.
Не мислите ли, че е редно всички кандидати за кметове да кажат кого биха назначили за главен архитект в столицата? И по време на кампанията кандидат-кметът и кандидат-главният архитект да представят своята визия за града, за големите строежи, инфраструктура и н. Така всички ще знаем какъв ще е обликът на столицата ни, какъв ще е духът на София, каза водачът на лисата на НДСВ за съветници в столицата.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
23.10 2015 в 16:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.10 2015 в 16:47
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
23.10 2015 в 16:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни