Кандидатите за местна власт във Велико Търново

Последна промяна на 17 октомври 2015 в 14:37 5288 0

Своя глас за кмет на Велико Търново можете да дадете тук.
Своя глас за общински съветници на Велико Търново можете да дадете тук.

На местните избори във Велико Търново на 25 октомври ще участват 31 партии, коалиции и независими кандидати. Техните номера в бюлетината са:

1. Независим кандидат Малина Попова
2. Партия "Зелените"
3. Партия "Български социалдемократи"
4. Независим кандидат Росен Русев
5. Партия "Българска социалистическа партия"
6. Партия "Движение за радикална промяна "Българската пролет"
7. Независим кандидат Христо Попов
8. Партия "ГЕРБ"
9. Местна коалиция "Алтернатива за Велико Търново - Българска социалдемокрация"
10. български демократичен център – бдц
11. Партия "България без цензура"
12. Партия "Българска демократична общност"
13. Партия "Движение 21"
14. Партия "Алтернатива за българско възраждане"
15. Коалиция "Народен съюз"
16. Партия "Национален фронт за спасение на България"
17. Партия "Движение „Царевград за Велико Търново"
18. Независим кандидат Стоян Стоянов
19. Независим кандидат Христо Христов
20. Партия "Политическо движение "Социалдемократи"
21. Коалиция "Патриотите – ВМРО"
22. Независим кандидат Петя Кънчева
23. Коалиция "Реформаторски блок"
24. Партия "Зелена партия"
25. Независим кандидат Албена Алексиева-Беренска
26. Местна коалиция "Нашият град"
27. Партия "Глас Народен"
28. Партия "Атака"
29. Партия "Движение демократично действие-Д3"
30. Партия "Движение за права и свободи"
31. Местна коалиция "Търновград"

Листите на големите партии са както следва:

"ГЕРБ" се явява с кандидат за кмет на Община Велико Търново Даниел Димитров Панов. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Даниел Димитров Панов
2. Николай Илиев Ашиков
3. Росен Върбанов Иванов
4. Деян Минков Хаджийски
5. Йорданка Георгиева Стефанова
6. Красимир Димов Калчев
7. Николен Веселинов Стойнов
8. Ганчо Пеков Карабаджаков
9. Михаил Стефанов Харалампиев
10. Цветанка Боянова Недева
11. Петя Христова Илиева
12. Атанас Петров Парушев
13. Станислав Иванов Стоянов
14. Александър Бенев Нанков
15. Тодор Дамянов Тодоров
16. Даниела Андреева Андреева - Тодорова
17. Ивайло Стоянов Здравков
18. Венцислав Ангелов Спирдонов
19. Тодор Ангелов Тодоров
20. Станислава Красимирова Стоянова
21. Георги Василев Камарашев
22. Калоян Славеев Стойчев
23. Гергана Митева Евтимова
24. Георги Кръстев Марков
25. Валентин Василев Точков
26. Красимира Илиева Петрова
27. Калоян Сашев Ганев
28. Венетка Стефанова Камбурова
29. Жельо Миленов Желев
30. Румен Тодоров Рашков
31. Надя Владимирова Георгиева
32. Нели Иванова Николова
33. Георги Петров Недев
34. Нейко Генчев Генчев
35. Живко Трифонов Карапенчев
36. Тихомир Илиянов Георгиев
37. Шенай Шахинова Юсменова

За кметове на кметства:

За Килифарево - Димитър Петков Събев
За Дебелец - Снежана Божидарова Първанова
За Ресен - Йорданка Добрева Колева
За Самоводене - Николай Иванов Милаковски
За Пчелище - Гица Костадинова Лазарова
За Церова кория - Христо Петков Кунчев
За Шемшево - Кирил Георгиев Ангелски
За Арбанаси - Тошо Христов Кръстев
За Вонеща вода - Янко Величков Първанов
За Дичин - Стефан Ангелов Димитров
За Къпиново - Добрин Павлов Георгиев
За Миндя - Иван Петров Иванов
За Никюп - Йорданка Стоянова Атанасова
За Плаково - Йонка Иванова Иванова
За Русаля - Сашко Трифонов Начев
За Хотница - Десислав Янчев Йорданов 
За Шереметя - Пламен Манолов Петев

"Реформаторски блок" се явява с кандидат за кмет на Община Велико Търново Мирослав Трифонов Маринов. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Мирослав Трифонов Маринов
2. Мария Кирилова Илчева
3. Йорданка Николова Димкова
4. Деню Стефанов Маркилев
5. Камен Михайлов Алексиев
6. Елена Светославова Чамуркова
7. Милен Славчев Славчев
8. Красимир Тодоров Попов
9. Борис Ангелов Миновски
10. Илияна Кирилова Димова
11. Пламен Борисов Петров
12. Валентина Маринова Дянкова
13. Мавроди Евстатиев Калейнски
14. Венелин Иванов Готев
15. Недко Тодоров Цанев
16. Снежана Кънева Пънова
17. Владимир Йорданов Христов
18. Елка Петрова Станева
19. Йончо Петров Петров
20. Маргарита Руменова Радославова
21. Събка Тошева Илиева
22. Кремена Карсимирова Русева
23. Виолета Бориславова Христова
24. Биляна Руменова Николова
25. Емил Александров Козовски
26. Румяна Николова Христова
27. Петър Гроздев Петров
28. Йордан Асенов Калбанов
29. Снежана Колева Ганева
30. Симеон Димитров Захариев
31. Красимира Петрова Василева
32. Иво Станимиров Станчев
33. Атанас Тодоров Кокорков
34. Стефан Руменов Ганев
35. Роман Цанков Рачков
36. Цветан Асенов Цветанов
37. Ангел Василев Янчев

За кметове на кметства:

За Дебелец - Събка Тошева Илиева
За Ресен - Йордан Асенов Калбанов
За Балван - Румяна Николова Христова
За Леденик - Марин Величков Стоянов
За Церова кория - Петър Гроздев Петров
За Шемшево - Снежана Колева Ганева
За Русаля - Атанас Тодоров Кокорков
За Хотница - Красимира Петрова Василева

БСП се явява с кандидат за кмет на Община Велико Търново Валентин Георгиев Ламбев. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Валентин Георгиев Ламбев
2. Петко Михайлов Тюфекчиев
3. Стефан Петров Антонов
4. Стефан Тодоров Стефанов
5. Стоян Витанов Витанов
6. Анета Кирилова Маноилова-Григорова
7. Валерия-Тереза Тошкова Дончева
8. Ирена Петкова Стасинопулу
9. Димитър Иванов Чолаков
10. Христо Иванов Бижев
11. Михаил Тодоров Михалев
12. Мирко Иванов Робов
13. Лидия Илиева Прокопова
14. Атанас Стефанов Атанасов
15. Милен Димитров Горсов
16. Желка Илиева Денева
17. Венка Петрова Кутева-Цветкова
18. Валентина Георгиева Димитрова-Стойнова
19. Михаил Йорданов Стойчев
20. Розалия Венциславова Желязкова
21. Симона Лазарова Лазарова
22. Иван Йорданов Чолаков
23. Сергей Драганов Стойков
24. Димитър Йорданов Димитров
25. Ваня Иванова Хинова
26. Светозар Недков Стоянов
27. Михайло Райков Иванов
28. Красин Благоев Каракоцев
29. Ана Иванова Атанасова
30. Мария Василева Димитрова-Спасова

За кметове на кметства:

За Килифарево - Сергей Драганов Стойков
За Дебелец - Димитър Йорданов Димитров
За Ресен - Зорница Светославова Илиева
За Самоводене - Маргарита Георгиева Сърменова
За Балван - Недьо Лазаров Георгиев
За Водолей - Антоанета Красимирова Тодорова
За Вонеща вода - Тодор Ангелов Тодоров
За Дичин - Николай Кирилов Теодосиев
За Къпиново - Михайло Райков Иванов
За Малки чифлик - Иван Йорданов Чолаков
За Русаля - Тотю Енев Йосифов

АБВ се явява с кандидат за кмет на Община Велико Търново Драгош Богданов Методиев. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Николай Илчев Илиев
2. Драгош Богданов Методиев
3. Ваня Ангелова Павлова
4. Красимир Тодоров Радов
5. Теодор Иванов Неделчев
6. Панайот Атанасов Паздерков
7. Радка Маринова Крумова
8. Юлиян Любчев Вълчев
9. Соня Стефанова Стефанова
10. Пенко Николаев Пенев
11. Мая Маринова Михайлова
12. Иларион Георгиев Златев
13. Фатме Алиева Хрюстемова
14. Атанас Енев Иринчев
15. Петър Пенев Цонев
16. Николай Василев Стефанов
17. Христина Пламенова Колева
18. Тодор Ангелов Василев
19. Пламен Христов Караджов
20. Радка Петкова Маринова
21. Йордан Борисов Йорданов
22. Благомир Георгиев Баев
23. Теодор Даниелов Веселинов
24. Стела Иванова Кънева
25. Красимир Иванов Иванов
26. Галина Стефанова Коцева
27. Христо Пенчев Георгиев
28. Албена Минчева Георгиева
29. Илчо Николаев Илиев
30. Мариела Юриева Върбанова
31. Николай Тодоров Тодоров
32. Росина Стоянова Стоянова
33. Хасан Хасанов Даилов
34. Димитър Борисов Попов
35. Галина Добринова Пенчева
36. Стефан Колев Цонев
37. Габриела Петева Георгиева

За кметове на кметства:

За Килифарево - Христо Пенчев Георгиев
За Дебелец - Николай Василев Стефанов
За Самоводене - Красимир Иванов Иванов
За Балван - Стела Иванова Кънева 
За Леденик - Радка Петкова Маринова
За Дичин - Димитър Борисов Попов
За Русаля - Албена Минчева Георгиева
За Шереметя - Петър Пенев Цонев

ВМРО се явява с кандидат за кмет на Община Велико Търново Пламен Анатолиев Легкоступ. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Николай Станчев Цонев
2. Мирослав Николов Гълъбов
3. Станислав Стефанов Рашков
4. Йордан Тодоров Грозданов
5. Кирил Георгиев Станчев
6. Михаил Петров Шатров
7. Венцислав Цанев Дончев
8. Евгени Петков Коев
9. Галина Петрова Казакова
10. Ирина Пенчева Еневска - Кръстева
11. Георги Иванов Иванов
12. Стоян Драгиев Колев
13. Илияна Стефанова Стойчева
14. Тодор Стефанов Попов
15. Янка Маринова Войнова
16. Стефка Димитрова Петкова
17. Явор Стоянов Живков
18. Йордан Григоров Кушев
19. Бисерка Стефанова Борисова
20. Мирослав Анастасов Панайотов
21. Боряна Николаева Кирова
22. Васил Бранков Милев
23. Пламен Тодоров Раднев
24. Иван Димитров Сираков
25. Десислава Иванова Стефанова - Филкова
26. Николай Йорданов Николов
27. Инна Венциславова Джинерска
28. Велизар Веселинов Велчев
29. Крум Ценов Крумов
30. Петя Спасова Въкрест
31. Мартина Димитрова Димитрова
32. Теодоси Недялков Недев
33. Йордан Недялков Кънев
34. Даниела Пенчева Върбанова
35. Ангел Любомиров Бояров
36. Александър Николаев Ангелов
37. Пламен Анатолиев Легкоступ

За кметове на кметства:

За Килифарево - Стефан Димитров Харизанов 
За Самоводене - Лиляна Николова Гецова
За Балван - Иван Петров Русков
За Присово - Павел Иванов Иванов
За Миндя - Данчо Димитров Йорданов
За Русаля - Трифон Иванов Маринов

ДПС се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Велико Търново. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Гюнай Мюмюнов Далоолу
2. Сунай Хасанов Мунков
3. Икмал Юсеинова Джебирова
4. Атанас Ангелов Атанасов
5. Исмаил Ружди Хаджимустафа
6. Мъстън Феимов Еминов
7. Синан Шукриев Пехливанов
8. Мариян Велков Маринов
9. Емил Иванов Бодурков
10. Асан Исметов Мехмедов
11. Младен Данаилов Павлов
12. Фатме Билялова Етемова
13. Ибриям Юсеин Ибриям
14. Кенан Юсеинов Расимов
15. Пламен Борисов Маринов
16. Ахмед Юсеинов Ибишев
17. Сурай Ибрямов Алиев
18. Айше Ибриямова Чакърова
19. Лора Иванова Байрамова

За кметове на кметства:

За Водолей - Мариян Велков Маринов
За Леденик - Пламен Атанасов Панайотов
За Малки чифлик - Снежана Василева Георгиева
За Шереметя - Селим Мехмедов Джанов

"Движение 21" се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Велико Търново. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Асен Иванов Тютюнджиев
2. Кинка Иванова Кирилова-Лупанова
3. Ирена Василева Велева
4. Веселина Витанова Стоянова-Вълева
5. Марияна Петрова Баталова
6. Дора Наполеонова Закова-Русева
7. Йорданка Атанасова Лекова
8. Иван Димитров Николов
9. Албена Петрова Шаркова
10. Христина Димитрова Димитрова

"Глас Народен" се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Велико Търново. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Дончо Иванов Бораджиев
2. Светослав Станчев Гинчев
3. Венелин Христов Русанов
4. Кремена Стефанова Георгиева
5. Илиян Печов Дуков
6. Георги Ангелов Дяков
7. Павлин Златков Златев

За кметове на кметства:

За Хотница - Илко Йорданов Салков
За Килифарево - Катя Добрева Биволарова-Колева

Анкета

резултати