Кандидатите за местна власт в Русе

Последна промяна на 17 октомври 2015 в 14:54 5893 0

Своя глас за кмет на Русе можете да дадете тук.
Своя глас за общински съветници на Русе можете да дадете тук.

На местните избори в Русе на 25 октомври ще участват 24 партии, коалиции и независими кандидати. Техните номера в бюлетината са:

1. Партия "ГЕРБ"
2. Партия "Партия на Зелените"
3. Коалиция "Народен съюз"
4. Партия "Движение 21"
5. Партия "Българска социалдемократическа партия"
6. Партия "Движение за радикална промяна "Българската пролет"
7. Партия "Комунистическа партия на България"
8. Партия "Обединение на българските националисти "Целокупна България"
9. Паргия "Глас Народен"
10. Партия "Атака"
11. Партия "Алтернатива за българско възраждане"
12. Партия "Българска социалдемокрация"
13. Местна коалиция "Бъдеще за Русе" ("Зелена партия", коалиция "Българска радикална левица")
14. Партия "Български социалдемократи"
15. Партия "Зелените"
16. Партия "Български демократичен център"
17. Коалиция "Реформаторски блок"
18. Местна коалиция "Патриотите-ВМРО"
19. Местна коалиция "Нова алтернатива за Русе"
20. Партия "Движение за права и свободи"
21. Партия "Национална републиканска партия"
22. Партия "Национален фронт за спасение на България"
23. Партия "Движение за социален хуманизъм"
24. Партия "Българска социалистическа партия"

Листите на големите партии са както следва:

"ГЕРБ" се явява с кандидат за кмет на Община Русе Пламен Пасев Стоилов. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Пламен Пасев Стоилов
2. Наталия Георгиева Кръстева
3. Бедрос Левон Пехливанян
4. Кирил Панайотов Панайотов
5. Иван Петров Григоров,
6. Емил Николов Милушев
7. Йорданка Миронова Даневска
8. Ервин Арманд Чакърян
9. Васил Бонев Пенчев
10. Димитър Атанасов Кънчев
11. Елка Матева Симеонова
12. Марияна Викторова Данова-Иванчева
13. Събина Иванова Павлова
14. Тихомир Гецов Георгиев
15. Орлин Йорданов Дяков
16. Светлозар Георгиев Симеонов
17. Владислав Димов Атанасов
18. Кристиян Георгиев Иванов
19. Богдан Стефанов Донев
20. Борислав Богомилов Иванов
21. Сашо Тодоров Нунев
22. Ангел Георгиев Стефанов
23. Павел Иванов Цветков
24. Валентина Кирилова Николаева
25. Росен Петров Иванов
26. Биляна Петева Алексиева
27. Евгени Игнатов Игнатов
28. Иван Петров Иванов
29. Георги Киров Иванов
30. Михаил Александров Милчев
31. Теменужка Иванова Хараланова
32. Християн Любомиров Топалов
33. Илиян Василев Илиев
34. Живко Георгиев Димитров
35. Владимир Николов Ковачев
36. Пламен Емилов Кожухаров
37. Венцислав Митев Несторов
38. Диана Стефанова Калинова
39. Светлана Захаринова Симеонова
40. Томислав Николов Русев
41. Пламен Георгиев Станев
42. Бранимир Огнянов Стефанов
43. Асен Димитров Дарелов
44. Мария Славова Димитрова
45. Милен Иванов Неделчев
46. Иваничка Тодорова Данева
47. Мурад Ферадов Мурадов
48. Пламена Костадинова Стефанова
49. Фънда Неджмиева Мехмедова
50. Теменужка Димитрова Тодорова
51. Илия Великов Иванов

За кметове на кметства:

За кметство "Мартен" - Димо Александров Томов
За кметство "Басарбово" - Николай Стефанов Колев
За кметство "Бъзън" - Василена Валентинова Цанкова-Борисова
За кметство "Долно Абланово" - Людмила Борисова Сапунджиева
За кметство "Николово" - Марийка Дончева Генова
За кметство "Ново село" - Мариела Недялкова Йорданова
За кметство "Просена" - Петър Игнатов Петракиев
За кметство "Сандрово" - Божидар Стоилов Стоилов
За кметство "Тетово" - Невяна Енчева Атанасова
За кметство "Хотанца" - Венета Димитрова Недева
За кметство "Червена вода" - Румен Тодоров Русев
За кметство "Ястребово" - Ехлиман Ебайзер Етем

"Реформаторски блок" се явява с кандидат за кмет на Община Русе Галин Николов Ганчев. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Теодора Димитрова Константинова-Гайдова
2. Галин Николаев Ганчев
3. Искра Генчева Генева
4. Нина Дякова Дякова
5. Венцислав Константинов Илиев
6. Стоян Красимиров Янев
7. Йордан Петров Борисов
8. Велизар Тодоров Павлов
9. Иво Ламбов Господинов
10. Ралица Костова Барашка-Николова
11. Сехер Юсеин Хасан
12. Мария Желязкова Василева
13. Борислав Димитров Попов
14. Калоян Георгиев Кръстев
15. Илия Цветанов Ламбев
16. Иванка Крумова Хорозова-Димитрова
17. Иван Николаев Станев
18. Росица Борисова Георгиева
19. Теодор Иванов Коцев
20. Росица Дончева Янкова
21. Даниела Константинова Драганова
22. Камен Рашев Минков
23. Васил Ангелов Гарелов
24. Божин Димитров Ангелов
25. Детелина Иванова Ачева
26. Бияна Станойкова Петрова
27. Димитър Петков Цанев
28. Юлиян Георгиев Гарелов
29. Антони Димов Иванов
30. Звезделина Стойчева Минкова
31. Ирина Димитрова Ковачева
32. Юлияна Христова Георгиева
33. Велимир Валентинов Василев
34. Айдън Мустафов Демирджиев
35. Аксун Бейханова Ебазерова
36. Сашо Стилиянов Илиев
37. Стефка Петрова Мънгова
38. Николай Атанасов Илиев
39. Румен Петров Великов
40. Симеон Валентинов Шеев
41. Вилиана Георгиева Стоянова
42. Светлана Георгиева Сярова-Фучеджиева
43. Стоян Александров Суванджиев
44. Нина Йорданова Българинова
45. Даниела Стоянова Петрова
46. Върбинка Стоянова Димитрова-Бенева
47. Милен Вечеславов Манолов
48. Маньо Стойков Манев
49. Веселка Василева Георгиева
50. Стоян Димитров Балчев
51. Симеон Стойков Момчилов

За кметове на кметства:

За кметство "Тетово" - Румен Петров Великов
За кметство "Мартен" - Васил Ангелов Гарелов

БСП се явява с кандидат за кмет на Община Русе Божидар Иванов Йотов. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Божидар Иванов Йотов,
2. Христо Иванов Белоев,
3. Пенчо Пламенов Милков,
4. Антон Атанасов Данаилов,
5. Вергилия Георгиева Грънчарова,
6. Иван Костадинов Иванов,
7. Никола Петров Михайлов,
8. Орлин Христов Лазаров,
9. Екатерина Василева Заекова,
10. Орлин Георгиев Симеонов,
11. Яна Данаилова Бобева,
12. Косю Тодоров Станев ,
13. Милена Георгиева Хинкова,
14. Валентин Димитров Христов,
15. Деница Красимирова Иванова,
16. Асен Иванов Ласонин,
17. Александър Нанев Неделчев,
18. Пламен Христомиров Рашев,
19. Красимир Иванов Ениманев,
20. Георги Иванов Колеолов,
21. Елисавета Донева Досева,
22. Емил Кирилов Георгиев
23. Стефка Романова Караколева
24. Кристиян Кристиянов Галев
25. Красимир Гецов Коев
26. Цветелин Николаев Върбанов
27. Калоян Денчев Либчев
28. Вили Икономов Шишков
29. Ралица Симеонова Тинчева
30. Атанас Александров Пеев
31. Димитринка Стоянова Маринова
32. Михран Сахак Сахакян
33. Радослав Станимиров Радоев
34. Валерий Величков Стоянов
35. Стоян Съботинов Цветанов
36. Огнян Орлинов Константинов
37. Йордан Дечев Терзиев
38. Преслав Стефчев Пенев
39. Росица Петрова Серафимова
40. Красимир Данаилов Кръстев
41. Ростислав Ангелов Колев
42. Димитър Иванов Димитров
43. Найден Петков Стойков

За кметове на кметства:

За кметство "Червена вода" - Росица Стойкова Тодорова
За кметство "Просена" - Теменужка Борисова Ганчева
За кметство "Хотанца" - Мелиха Биролова Тодорова
За кметство "Тетово" - Марин Илиев Маринов

АБВ се явява с кандидат за кмет на Община Русе Стелиян Богданов Стефанов. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Венцислав Симеонов Великов
2. Милко Борисов Костадинов
3. 3. Стелиян Богданов Стефанов
4. Валери Йорданов Иванов
5. Митко Станев Станев
6. Донка Димитрова Тодорова
7. Пламен Иванов Иванов
8. Росица Пенкова Иванова
9. Благомил Стоянов Благоев
10. Виолета Валентинова Русева
11. Йовчо Георгиев Смилов
12. Петър Михайлов Йорданов
13. Мариан Иванов Димитров
14. Красимир Петров Манев
15. Румяна Атанасова Гашева
16. Огнян Асенов Пешев
17. Даниел Кънчев Иванов
18. Георги Милчев Спасов
19. Ивелина Колева Спасова
20. Ралица Георгиева Букурова-Станева
21. Петър Димитров Петров
22. Йордан Стефанов Босев
23. Румен Чиприянов Януаров
24. Мариана Йорданова Петрова
25. Явор Димов Попов
26. Симеон Петков Цветанов
27. Дилян Иванов Данев
28. Християн Йорданов Михайлов
29. Татяна Веселинова Кюранова
30. Ивайло Весков Кадиев
31. Росица Великова Калайджиева
32. Димитър Нойков Иванов
33. Йонка Колева Дончева
34. Диана Иванова Георгиева
35. Емил Николов Иванов
36. Веселин Иванов Григоров
37. Илиана Въндева Димитрова
38. Десислава Новакова Иванова
39. Александър Богданов Стефанов
40. Росен Новаков Новаков
41. Свилена Костадинова Острева
42. Ценка Минкова Христова
43. Милен Неделчев Михов
44. Стилиян Георгиев Станев
45. Ангел Георгиев Ангелов
46. Благоя Христова Симова-Друмева
47. Теодор Емилиянов Каломенски
48. Тодор Пенчев Василев
49. Здравко Димитров Паскалиев
50. Михаела Стефанова Минкова
51. Георги Цветелинов Георгиев

За кметове на кметства:

За кметство "Червена вода" - Свилена Костадинова Острева
За кметство "Николово" - Ценка Минкова Христова
За кметство "Просена" - Милен Неделчев Михов
За кметство "Бъзън" - Стилян Георгиев Станев

ВМРО се явява с кандидат за кмет на Община Русе Искрен Василев Веселинов. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Галин Тодоров Григоров
2. Асен Иванов Даскалов
3. Иво Колев Пазарджиев
4. 4. Севдалин Петров Ангелов
5. 5. Стефан Георгиев Бучаков ,
6. Нина Йорданова Крушева
7. Владимир Веселинов Цоневски
8. Деян Ангелов Стайков
9. Луиза Красимирова Попова
10. Ивелин Величков Иванов
11. Траян Тихомиров Тотев
12. Владимир Валентинов Великов
13. Валери Игнатов Матеев
14. Даниела Димитрова Петкова
15. Деян Недев Димитров
16. Марко Ганчев Марков
17. Боян Димитров Драганов
18. Владо Владимиров Владов
19. Александър Георгиев Камарашев
20. Катя Иванова Симеонова
21. Анита Иванова Александрова
22. Ивета Венелинова Георгиева
23. Илиян Атанасов Атанасов
24. Калоян Михайлов Михайлов
25. Велико Андреев Андреев
26. Людмил Кръстев Любенов
27. Цветелин Иванов Панков
28. Александър Стефанов Радев
29. Божидар Илиянов Василев
30. Пламен Славов Георгиев
31. Дилянка Денчева Великова
32. Лазарин Стайков Лазаров
33. Теодор Илиянов Пасев

За кметове на кметства:

За кметство "Мартен" - Катя Иванова Симеонова
За кметство "Просена" - Дилянка Денчева Великова
За кметство "Хотанца" - Пламен Славов Георгиев

ДПС се явява с кандидат за кмет на Община Русе Дауд Мехмед Ибрям. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Дауд Мехмед Ибрям
2. Айдоан Апти Джелил
3. Айлин Кадирова Абилова
4. Самир Сабриев Кадиров
5. Надибер Ибрахим Сакаллъ
6. Ибрям Али Русчуклу
7. Силвия Александрова Крушкова
8. Джевдет Осман Юсеин
9. Бирсен Васви Феим
10. Ахмед Хасанов Исуфов

За кметове на кметства:

За "Ястребово" - Рюкие Мъстънова Силянова
За "Семерджиево" - Мюжгян Ахмедова Халилова
За "Бъзън" - Нихат Айрушев Халкаджиев

"Движение 21" се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Русе. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Екатерина Илиева Барбова
2. Светла Костадинова Иванова
3. Мария Димитрова Петрова
4. Антоанета Христова Антонова
5. Младен Димов Керимов
6. Дияна Донева Илиева
7. Юсеин Екремов Юсеинов
8. Марияна Александрова Миткова
9. Карамфилка Павлова Маринова
10. Зорница Георгиева Стоянова

За кметове на кметства:

За "Семерджиево" - Юсеин Екремов Юсеинов

"Глас Народен" се явява на местните избори без кандидат за кмет на Община Русе. Останалите кандидати са:
За общински съветници:

1. Мариета Димитрова Волф
2. Веселин Йорданов Колицов
3. Антони Милков Томов
4. Венцислав Венков Великов
5. Владимир Петров Досев
6. Николай Хараламбиев Хараламбиев
7. Тихомир Николов Тодоров
8. Пламен Венцеславов Иванов
9. Илко Йорданов Маринов
10. Петя Георгиева Дамадова
11. Борислав Колев Тотев
12. Генка Атанасова Полякова
13. Калоян Стефанов Василев
14. Мирослава Станева Станева
15. Лазар Бранимиров Динков
16. Емилиян Алексиев Атанасов

Анкета

резултати