Ал Ахли (Бенгази) с исторически успех срещу ЦСКА

Васил Георгиев 20 февруари 2012 в 16:49 1773 0

Борис Галчев
Тимът на Ал Ахли (Бенгази) победи с 1:0 ЦСКА в мач от тристранния приятелски турнир, който се играе в Либия. Както е известно, "армейците" са специални гости в турнир с либийските Ал Ахли (Бенгази) и Ал Насър от Триполи, който е гвоздеят в празненствата във връзка с годишнината от революцията в Либия при която от власт бе свален Муамар Кадафи. Според правилата на надпреварата се играе по 45 минути. В първия мач от състезанието тимът от Бенгази надигра гостите от България с 1:0, като единственото попадение реализира Тарак в 20-ата минута. Футболистът се разходи през отбраната на ЦСКА и вкара в горния ляв ъгъл на вратата на М`Боли. Димитър Пенев бе заложил на експериментален състав, в който бяха дошлите на проби играчи на Динамо (Букурещ) Николае Мушат и Георгиан Паун. Последният бе и най-активен за "армейците". Българите не успяха да стигнат до чисто голово положение за 45-те минути на срещата. С отличните си изяви на вратара Райс М`Боли спаси ЦСКА и от по-тежка загуба. Мачът се игра на стадион с изкуствен терен. Въпреки очакванията на домакините, че двубоят ще предизвика огромен интерес, това не стана. Стадионът не се напълни, като организаторте се оправдаха с това, че са сложили цена на билетите. Входът за мача бе един либийски динар, като толкова в момента струват седем литра бензин. Съставът на ЦСКА за мача с Ал Ахли (Бенгази) Райс Мболи, Иван Бандаловски, Илиас Хадад, Ангел Грънчов, Петър Стоянов, Николае Мушат, Борис Галчев, Седрик Чуто, Георгиан Паун, Антон Карачанаков, Нджонго Присо.