Валери Божинов донесе успеха на Левски във Варна

OFFNews 23 май 2021 в 23:07 1463 0

Ветеранът Валери Божинов донесе успеха на Левски с 2:1 над Черно море във Варна в двубой от последния кръг на група А във втората осмица на плейофите в Първа лига.

Срещата беше без значение за класирането на двата отбора, тъй като Черно море беше недостижим на седмото място и ще играе бараж с Арда за Лигата на конференциите на 30 май.

"Сините" изоставаха с 0:1 след гол на Васил Панайотов в 18-ата минута, но последните 20-тина минути на срещата успяха да обърнат резултата в своя полза след голове на резервите Радослав Цонев (69) и Валери Божинов (88).

В другия мач от групата Ботев Пловдив разгроми с 5:0 Царско село у дома и записа втори пореден успех след победата над Левски на “Герена”. Головете за пловдивчани отбелязаха Атанас Илиев (16), Михаил Иванов (58-автогол), Реда Рабей (68), Емануел Току (87) и Салиф Сисе (90).