
Членовете на Изпълнителния комитет на Руския футболен съюз все още не са решили дали да преместят федерацията в Азиатската футболна конфедерация. Това каза Александър Дюков, шеф на Руския футболен съюз, цитиран от Ройтерс.
Заради инвазията в Украйна в края на февруари и ФИФА (Световната футболна федерация), и УЕФА (Европейската футболна асоциация) замразиха членството на Русия и руските отбори нямат право да участват в никакви надпревари под егидата на двете организации - както на национално, така и на клубно ниво.
"Никой от членовете на Изпълнителния комитет не е изразил желание да се преместим в Азия", каза Дюков след срещата на ръководния орган в петък.
По данни на ТАСС шефовете в Руския футболен съюз са се събрали, за да съставят група, която да влезе в диалог с ФИФА и УЕФА. Предварително се спекулираше, че вероятната тема на срещата ще бъде напускане на структурите на УЕФА и преминаване към Азиатската футболна конфедерация.
Азиатската футболна конфедерация има практика да приема членове от други структури. През 2006 година тя включи в състава си Австралия, след като местната футболна федерация реши да прекрати членството си в зона Океания.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
1000
5
31.12 2022 в 19:07
2367
4
31.12 2022 в 18:32
В Арктика може би?
-80
3
31.12 2022 в 18:31
910
2
31.12 2022 в 18:22
-1665
1
31.12 2022 в 17:56
Последни коментари
Джендо Джедев
ISW: Путин все още вярва в пълна победа на Русия в Украйна, успешна офанзива на ВСУ може да обърне войната към мир
Джендо Джедев
Изкупителна жертва: Москва свали от длъжност генерала, разбил собствената си армия в Угледарската операция
6екеr4о
Военните в Киев: Трима души в Украйна с право да коментират пролетната офанзива на ВСУ
6екеr4о
Бойците на ВСУ усвоиха танковете Challenger 2. Връщат се в Украйна за контранастъплението
6екеr4о
ISW: Путин все още вярва в пълна победа на Русия в Украйна, успешна офанзива на ВСУ може да обърне войната към мир