ЦСКА-София забави ход преди дербито с Левски

OFFNews 28 февруари 2017 в 19:40 1986 0

Снимка Спортал

Отборът на ЦСКА-София не успя да се възползва от издънката на Левски срещу Дунав в Разград и също записа равенство в 22-ия кръг на Първа професионална лига.

Воденият от треньора Стамен Белчев тима записа само 0:0 срещу Ботев (Пловдив) на "Българска армия" и така дистанцията от 3 точки в полза на "сините" се запази преди дербито в събота на националния стадион "Васил Левски".

В първите си два пролетни мача "червените" записаха две победи и очакванията бяха за трета, но не бяха оправдани.

Противно на очакванията Ботев беше по-активния тим през първата част и на няколко пъти можеше да отбележи гол, но отличният в този мач вратар Китанов опази мрежата си суха.

През второто полувреме домакините притиснаха съперника, но не стигнаха до гол във вратата на Чанович.

Гостите от Пловдив доиграха мача с човек по-малко, след като в 85-ата минута Яя Меледже получи втори жълт и респективно червен картон.

Две минути преди края футболистите на ЦСКА-София поискаха дузпа за игра с ръка в наказателното поле, но реферът не я беше видял.