OFFNews 05 декември 2023 в 20:23 970 0

ЦСКА

Снимка Официален сайт на ЦСКА

Матиас Фаетон се превърна в герой

Отборът на ЦСКА отстрани Славия след победа с 1:0 като гост в осминафинален мач в турнира за купата на България.

След близо четвърт час игра Сейни Сенянг сгреши и топката достигна до Галин Иванов. Капитанът на Славия подаде за Мартин Сораков, който излезе сам срещу Густаво Бусато, но вратарят на "червените" спаси удара му.

В 25-ата минута Джонатан Линдсет стреля опасно покрай вратата, пазена от Светослав Вуцов.

Две минути по-късно Тобиас Хайнц пусна за Матиас Фаетон, който откри резултата в двубоя на стадион "Александър Шаламанов". Секунди след това публиката на "белите" започна да хвърля различни предмети към резервната скамейка на ЦСКА и играта беше спряна за близо 5 минути. Наложи се ветеранът Георги Петков и старши треньорът на домакините Златомир Загорчич да успокоят агитката на Славия.

В 37-ата минута далечен удар на Майкъл Естрада срещна гредата зад Вуцов. В ответната атака опасен шут на Галин Иванов беше спасен от Бусато.

В допълнителното време на първата част удар с глава на Ерол Дост след статично положение премина съвсем близо до вратата на "червените".

След почивката домакините организираха сериозен натиск в опит да изравнят. В 47-ата минута Галин Иванов подаде за Сораков, който стреля от движение, но Бусато отново се намеси решително.

В 59-ата минута нов удар с глава на Дост се отби в гредата на вратата на ЦСКА.

Точно 20 минути преди изтичане на редовното време удар на Дюкенс Назон излезе в аут. Последваха минути на поделено надмощие, а в 86-ата минута Густаво Бусато напусна принудително игра и беше заменен от Димитър Евтимов.

В допълнителното време шут на младия Кристиян Стоянов срещна гредата зад Евтимов.

По-рано през кампанията двата отбора на два пъти направиха равенства 1:1 в първенството.

Турнир за Купата на България по футбол, мачове от осминафиналите:

Арда (Кърджали) - Литекс (Ловеч) - 4:1 (2:0)
голмайстори: 1:0 Христо Митев 19, 2:0 Тонислав Йорданов 23, 2:1 Виктор Василев 62, 3:1 Тонислав Йорданов 65, 4:1 Тонислав Йорданов 71

Славия - ЦСКА-София - 0:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Матиас Фаетон 27

в сряда:
Хебър (Пазарджик) - Левски
Лудогорец (Разград) - Локомотив (Пловдив)

в четвъртък:
ЦСКА 1948 - Берое (Стара Загора)
Етър (Велико Търново) - Ботев (Пловдив)

от 18 ноември:
Локомотив 1929 (София) - Спартак (Варна) - 1:4 след изпълнение на дузпи, 0:0 в редовното време и продълженията

Пирин (Благоевград) - Ботев (Враца) - 2:1 след продължения
голмайстори: 0:1 Даниел Генов 17, 1:1 Аймен Суда 50-дузпа, 2:1 Иван Тасев 112