Страхотно шоу за 2:2 между Мексико и Португалия

OFFNews 18 юни 2017 в 20:03 2004 0

Европейският шампион Португалия завърши само 2:2 с Мексико в първия си мач от купата на Конфедерациите. Срещата се игра в руския град Казан. Вчера Русия победи 2:0 Нова Зеландия в същата група "А".

Рикардо Куарешма откри резултата в 34-ата минута след асистенция на Кристиано Роналдо. Асът на Реал даде уникален пас между трима защитници.

В 42-рата минута Хавиер Ернандес изравни с глава след отличен пробив на Вела. Мексиканците обаче бяха на път да се закопаят сами. Те подариха буквално топката на Седрик Соарес в 87-ата минута. Последният отбеляза - 2:1 за Португалия и всичко изглеждаше ясно.

Португалия обаче пропусна след нова брилянтна контра и извеждаш пас на Роналдо към резервата Мартинс. И беше наказана в първата минута на продължението. Ектор Морено се извиси при центриране и заслужено изравни - 2:2.

И на този турнир видео съдиите взеха важно решение. Те отмениха напълно справедливо гол на Португалия заради засада.

Португалия: Патрисио, Герейро, Пепе, Фонте, Соарес, Моутиньо (58'-Адриен Силва), Карвальо, Андре Гомес, Нани (58'-Желсон Мартинс), Куарешма (82'-Андре Силва), Роналдо

Мексико: Очоа, Салседо (67'-Араухо), Д. Рейес, Морено, Лаюн, Ерера, Дос Сантос, Гуардадо, Хименес (78'-Пералта), Вела (58'-Джовани дос Сантос), Ернандес