Стартира новият сезон в Шампионската лига

OFFNews 19 септември 2023 в 23:50 823 0

Милан - Нюкасъл

"Росонерите" могат да съжаляват за пропуските

Манчестър Сити започна защитата на титлата си в Шампионската лига с победа с 3:1 над гостуващия Цървена звезда (Белград), докато Барселона разгроми дебютанта Роял Антверп с 5:0.

Цървена звезда поведе с гол на Осман Букари в края на първото полувреме, но Хулиан Алварес изравни веднага след подновяването на играта. В 60-ата минута аржентинецът направи 2:0 от пряк свободен удар и грешка на вратаря Омри Глейзър, а Родри оформи крайния резултат в 72-ата минута.

РБ Лайпциг спечели другия мач от група "G" със същия резултат 3:1 срещу швейцарския Йънг Бойс.

Манчестър Сити доминираше от самото начало срещу шампиона в турнира от 1991 година Цървена звезда и отправи общо 22 удара към вратата им през първото полувреме, но Глейзър направи няколко страхотни спасявания, а Ерлинг Холанд уцели гредата.

Цървена звезда изненадващо поведе, след като Мирко Иванич пусна пас на Осман Букари, който стреля покрай Едерсон. Попадението беше зачетено, след като беше проверено със системата за видеоарбитраж ВАР заради съмнение за засада.

Сити изравни по-малко от две минути след подновяването на играта, когато Алаварес си размени подавания с Холанд, заобиколи Глейзър и вкара топката в лявия ъгъл.

След това вратарят сбърка при пряк свободен удар на Алварес за 2:1, а Родри вкара третия гол с удар в далечния ъгъл.

"Играхме наистина добре, но не успяхме да вкараме голове през първото полувреме. Бяхме постоянни и в крайна сметка спечелихме мача", каза мениджърът на Манчестър Сити Пеп Гуардиола пред TNT Sport.

В група "Н" Жоао Феликс отбеляза две попадения и направи асистенция за убедителната победа на Барселона над белгийския шампион Роял Антверп. Порто спечели другия мач в групата с 3:1 срещу Шахтьор Донецк, който играе домакинските си мачове в Хамбург този сезон. Вандерсон Галено вкара първите две попадения, а после асистира за третото на Мехди Тареми.

Френският национал Килиан Мбапе беше точен от дузпа за успеха на Пари Сен Жермен срещу Борусия Дортмунд с 2:0, а в същата група "G" Нюкасъл се завърна в елитния турнир след две десетилетия, за да завърши 0:0 срещу италианския Милан.

В група E вратарят на Лацио Иван Проведен вкара гол и донесе точката 1:1 срещу Атлетико Мадрид. В петата минута на добавеното време стражът засече с глава центриране на Луис Алберто. Той стана първият вратар, отбелязал гол в мач от Шампионската лига след Винсънт Ениема от Нигерия за Апоел Тел Авив преди 13 години, и едва четвъртият в историята на турнира.

Фейенорд спечели с 2:0 над Селтик, който доигра мача с девет души, след като Густав Лагербиелке и Один Тоаго Холм бяха изгонени. Домакините стигнаха до успеха с попадения на Калвин Стенгс в 45-ата и Алиреза Яханбакш в 76-ата минута.

На Олимпийския стадион в Барселона, където "каталунците" играят, докато "Камп Ноу" е в ремонт, домакините бяха изключително убедителни. Жоао Феликс откри резултата в 11-ия с удар в близкия ъгъл, а осем минути по-късно асистира на Роберт Левандовски за 2:0. В 22-ата минута защитникът Йеле Батай след центриране на Рафиня вкара топката в собствената си врата. Гави направи 4:0 в 54-ата, а Феликс реализира петото попадение с удар към далечната греда 12 минути по-късно.

В група "G" новият състав на Пари Сен жермен, без Лионел Меси и Неймар, игра убедително срещу германския вицешампион Борусия Дортмунд през първото полувреме. Удар на Витиня срещна вътрешната страна на лявата греда в 19-ата, преди суперзвездата Килиан Мбапе да откри резултата от дузпа в 49-ата минута, след като Никлас Зюле спря топката с ръка в наказателното поле. Ситуацията беше проверена с ВАР преди съдията да посочи бялата точка.

Ашраф Хакими вкара втория гол в 58-ата след асистенция на Витиня срещу бившия си клуб, а Джейми Байноу-Гитънс уцели греда за германците в края на двубоя.