Русия записа първа победа на Евро 2020

OFFNews 16 юни 2021 в 18:49 1106 0

Отборът на Русия записа първа победа в група В на Евро 2020. Възпитаниците на селекционера Станислав Черчесов победиха Финландия с 1:0 с гол на Алексей Миранчук във втората минута на добавеното време на първото полувреме.

“Сборная” стартира участието си на Евро 2020 със загуба с 0:3 от Белгия. За Русия това е 15-а победа срещу Финландия в 21 мача.

Двата отбора са с по три точки съответно, като Русия е на второ място, а Финландия на трето, след като имат по една победа и една загуба в груповата фаза.

"Победата на този етап е важна. Изпълнихме задачата си днес и продължаваме напред. Това е футболът. Важното е, че имахме шансове. Този турнир събира отбори на високо ниво. Всеки шанс трябва да се използва", каза героят за Русия Миранчук.

В третия кръг Русия ще играе с Дания на 21 юни в Копенхаген, а Финландия ще срещне Белгия.