Реал Мадрид си върна върха в Примера

OFFNews 04 март 2017 в 20:32 1961 0

Реал Мадрид разгроми с 4:1 като гост Ейбар в двубой от 26-ия кръг на Ла Лига и се върна временно на върха в класирането. Двубоят срещу баските пропусна голямата звезда на Реал Кристиано Роналдо.

"Белия балет" събра 59 точки, с две повече от Барселона, но може да бъде изместен от каталунците още тази вечер след мача им със Селта.

Столичани решиха спора още през първото полувреме, когато реализираха три попадения чрез Карим Бензема (14 и 25) и Хамес Родригес (30). Марко Асенсио покачи в 60-ата минута, а Рубен Пеня вкара почетно за баските в 72-ата минута.

Така Реал си вдигна самочувствието преди гостуването на Наполи в реванш от 1/8-финалите на Шампионската лига във вторник. Първата среща в Мадрид завърши с успех 3:1 в полза на Реал и реваншът на "Сан Паоло" се очертава доста горещ. Неаполитанците също показаха възходяща форма, като сломиха днес с 2:1 Рома насред "Олимпико".